Burtiņu svētki Naujenes pamatskolā

Buri, buri burtiņi

Jā, jā, jā.

Tās ir burvju durtiņas

Pa kurām ieiet var grāmatā… 

Lai uzzinātu daudz dažādu lietu, ir jāmāk lasīt. Lai kļūtu par gudru cilvēku, ir jāprot lasīt. 2.martā mūsu skolā bija BURTIŅU SVĒTKI, jo 1. klases skolēni ir iepazinušies ar visiem burtiņiem. Nejaukā gripa mazliet paretināja pirmklasnieku rindas, jo par saviem panākumiem no septiņiem 1.kl. skolēniem varēja pastāstīt četri. Jūlija, Garri, Arturs un Iļja braši un skanīgi pastāstīja visiem klātesošajiem kā viņi un klasesbiedri ir centīgi strādājuši, lai apgūtu visus burtus. Un ne tikai burtus…

Mazie skolēni ir apguvuši prasmi saprasties ar skolotāju un kā draudzēties ar klasesbiedriem. Protams, viņiem ir bijis jāiemācās kārtīgi sēdēt skolas solā un klausīties skolotājas norādījumos, jāiemācās kārtīgi rakstīt, lasīt un rēķināt.

Burtiņu svētki ir ļoti jauka tradīcija, jo mazākie sākumskolas skolēni tiek paslavēti par savu centību. Turklāt, pirmklasnieki vēlreiz var pierādīt sev un citiem par savām spējām orientēties burtu pasaulē, deklamējot dzejolīšus par burtiņiem, kā arī veicot skolotājas sagatavotos uzdevumus. Pirmklasnieki lika padomāt arī saviem viesiem, liekot minēt mīklas.

Pēc kopīgās dziesmas “Joka pēc- alfabēts” visi 1. klases skolēni atzina, ka skolai ir gatavi un burti ir apgūti!

1.klases skolēnus viņu svētku dienā uzrunāja skolas direktors Pāvels BROVKINS. Viņš skolēniem uzdāvināja dāvanas un aicināja lasīt grāmatas, jo tās atklāj tik daudz interesanta un aizraujoša. Skolas direktors un 1.klases audzinātāja Sarmīte ŠTRAUHA pasniedza pirmklasniekiem diplomus par veiksmīgu burtu apguvi un skolotājas sarūpētās pārsteiguma dāvaniņas.

Skolēnus sveica un dāvanas pasniedza Naujenes bērnu nama audzinātājā Kristīne JUNKULE.

Sākumskolas skolēni uz svētkiem bija ieradušies ar jaukām un interesantām dāvanām, kā arī ar sirsnīgiem priekšnesumiem  iepriecināja mūsu skolas juniorus. Mazie saka visiem lielu PALDIES un ir ļoti, ļoti priecīgi par dāvanām un laba vēlējumiem.

Lai visiem pirmklasniekiem jauki un zināšanām bagāti atlikušie mēneši skolas solā un lai viņu rokās vienmēr nonāk grāmatas, kuras aizrauj, izglīto un iepriecina!

Fotogalerija