Naujenes pamatskola sākumskolas skolēnu interesantā trešdiena

12.aprīlī mūsu skolas sākumskolas skolēniem bija ļoti interesanta un piesātināta diena, jo sākumskolas nedēļas ietvaros viņi kopā ar savām skolotājām devās mācību ekskursijā. Tās laikā apmeklēja dažādus apskates objektus un uzzināja daudz jauna.

Daugavpils teātrī skolēni noskatījās Latvijas Mazā Teātra izrādi bērniem ”TIKS un TAKS”.  Viņi redzēja, ka kādā jaukā vasaras rītā pamodušies, divi nebēdnīgie vāverēni Tiks un Taks nolemj izjokot veco pīļu tēvu Pēku. Viss būtu jauki, ja pīļu tēvs Pēks neizrādītos gudrāks un apķērīgāks par mazajiem nebēdņiem. Iekrituši pašu izliktajās lamatās, Tiks un Taks saprot, ka darīt nedarbus nemaz nav tik labi. Paklausījuši pīļu tēva padomam, mazie vāverēni nolemj kļūt par cirka māksliniekiem. Domāts, darīts- Tiks un Taks uzsāk rūpīgus treniņus, lai izveidotu paši savu „Meža cirku”. Redzējām, kā veicās mazajiem vāverēniem veiksies, kā arī dažādus trikus, ko viņi sagatavos saviem skatītājiem.

Teātra apmeklējums ar to nebeidzās, jo tad sākās izzinošā ekskursija pa teātri, kuru vadīja Daugavpils teātra mārketinga dienesta vadītājs Dainis Melāns. Viņš izrādīja tās vietas, kuras vienkārša teātra apmeklētāja acīm nav pieejamas jeb pabijām teātra aizkulsēs. Sākumā skolēni tika ievesti teātra zālē, kur tika informēti par īsiem faktiem, kas saistīti ar teātri. Vēlāk skolēniem tika atļauts arī uzkāpt uz Daugavpils teātra skatuves, uz kuras tobrīd jau bija sagatavotas dekorācijas vakara koncertam. Skolēniem tika parādītas aktieru grimētavas, frizētava, teātra „kabata”, kur tiek glabātas izrāžu dekorācijas, kostīmu noliktava, mākslinieku darbnīca utt. D.Melāns pastāstīja arī par teātra darbinieku profesijām. Savā stāstījumā uzsvēra, ka, jebkurai teātra profesijai ir jāmācās.

Nākamais apskates objekts – Latgales Centrālās bibliotēkas filiāles Bērnu bibliotēka “Zīlīte”. Bibliotēkā mūs sagaidīja tās jaukās darbinieces, kuras iepazīstināja ar bibliotēkas un bibliotekāru darbu, tās grāmatu un pakalpojumu klāstu. Bibliotēkā ne tikai uzmanīgi klausījāmies un skatījāmies, bet arī meklējām burtus. Tos atrodot un saliekot uzzinājām, ka labas grāmatas ir kā gājputni, kuri vienmēr atgriežas. Bibliotekārās stundas laikā bērni ielūkojās arī bibliotēkas krājuma jaunāko un lasītāko grāmatu lappusēs.

Bibliotēkā skolēni izmēģināja arī Xbox spēļu konsoles iespējas. Spēles dalībnieki nokļuva ziepju burbuļu pasaulē, piedzīvojumu meklējumos peldēja pa bīstamu upi un veiksmīgi pārvarēja šķēršļu joslu. Patīkami bija vērot, ka mūsu bērni pazīst gan grāmatu varoņus, gan arī autorus. Viņi aktīvi iesaistījās sarunā ar bibliotekārēm un labprāt piedalījās piedāvātajās aktivitātēs.

Pēc teātra un bibliotēkas apmeklējuma aplūkojām, ka  Daugavpilī Lieldienām ir saposts Vienības laukums, izmēģinājām tur novietotās šūpoles. Mājās atgriezāmies gandarīti par redzēto un dzirdēto. Paldies skolas direktoram P.Brovkinam un Naujenes pagasta pārvaldei par atbalstu un transportu!