Naujenes pamatskolā – “Supervaronim nepazust!”

Ik dienu mēs, pieaugušie, rūpējamies par to, lai bērni zinātu, kā rīkoties, ko darīt situācijās, kad ir nokļuvuši kādā nelaimē. Svarīgi ir sniegt mazajiem skolēniem zināšanas un izpratni par to, kā rīkoties problēmsituācijās, kā iegūt “superspējas.” Ikviens bērns, kurš zina, kā rīkoties nokļūstot ķibelē, ir Supervaronis. Lai kļūtu par Supervaroni ir jāatceras 5 svarīgas lietas: Ko darīt, ja esi nokļuvis ķezā? Kāds ir palīdzības tālruņa numurs? Kur ir tavas mājas? Kā sauc tavus vecākus? Kāds ir viņu telefona numurs?

Š.g. 8.novembrī mūsu izglītības iestāde laipni sagaidīja Valsts policijas darbiniekus, kuri 1.klases skolēniem sarīkoja aizraujošu aktivitāti par drošību “Supervaronim nepazust”. Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes Kārtības biroja Prevencijas grupas vecākā inspektore Inese Snarska iepazīstināja mazos skolēnus ar dažādām situācijām. Aktivitāšu laikā bērni iejutās supervaroņa tēlā, atbildēja uz dažādiem jautājumiem, kas saistīti ar drošību, izspēlēja dažādas situācijas. Kad bērni bija iemācījušies atbildes uz jautājumiem, viņiem runcis Rūdis un bebrs Bruno pasniedza Supervaroņa apliecību, kurā atrodami pieci drošības jautājumi, kurus bērns var aizpildīt kopā ar vecākiem.

Savukārt 2.-6.klases skolēni tikās ar Valsts policijas inspektori Jeļenu Valentinoviču un policijas tēliem – runci Rūdi un bebru Bruno. Tikšanās laikā viņi stāstīja par vispārējo drošību, uzvedības normām telpās un ārpus tām, ceļu satiksmes noteikumiem, luksoforu un ceļa zīmēm, par to, ka jāuzmanās no svešiniekiem, nepieņemt saldumus no viņiem, nesekot līdzi un nekāpt svešās automašīnās. Svarīgi bija kopīgi atkārtot, kā pasargāt sevi ikdienas dzīves situācijās, darbojoties ar gāzi un elektrību, rīkojoties ar asiem priekšmetiem, satiekoties ar nikniem suņiem u.t.t. Skolēni aktīvi iesaistījās radošās un izglītojošās spēlēs un veica dažādus uzdevumus. Par pacietību un aktīvu līdzdarbošanos viesi uzdāvināja piemiņas dāvaniņas – atstarotājus.

 

Paldies policijas darbiniekiem par sadarbību un atsaucību!

Fotogalerija