Naujenes pamatskolas skolēni priecājas par ziemu

Beidzot laika apstākļi ir atbilstoši gadalaikam, un mūs lutina īsta Latvijas ziema ar skaistu, baltu sniedziņu. Šonedēļ pa klašu logiem daudzi vēro interesantu skatu – ap skolu un skolas stadionā ik pa laikam mudž košos tērpos ģērbtu bērnu bariņi. Viņi slēpo un izbauda visus ziemas priekus!

Zināms, ka slēpošana pozitīvi ietekmē cilvēka vispārējo fizisko stāvokli, uzlabo veselību un garastāvokli, trenē vispārējo izturību, kā arī stiprina imunitāti un veicina norūdīšanos. Mums  slēpošana vairs nav nezināms sporta veids, jo, pateicoties tam, ka skolā katru gadu tiek atjaunotas gan slēpes, gan slēpošanas apavi, un, ja tikai ir sniegs un atbilstoši laika apstākļi, ir iespēja sporta stundās slēpot. Mēs neuztraucamies arī par to, ka jāvelk slēpes kājās uz saviem apaviem, jo skolā ir jauni slēpju zābaki. Skolēniem slēpošanas stundas rada prieku, kārtīgu izkustēšanos. Mūs nav jāaicina doties ārā – paši dodamies pēc slēpēm un sekojam, lai kāds tik neaizmirst iedot slēpes, ja ir nobraucis viņam atvēlēto laiku.

Mūsu skolas skolēni slēpo sporta skolotāja Jāņa Rutkovska izveidotajā trasē ap skolu un pa skolas stadionu. Pirmajā slēpošanas stundā skolotājs atgādināja un ierādīja, kā uzvelkamas slēpes, kā pareizi atsperties un noturēt līdzsvaru. Protams, ik pa laikam kāds slēpotājs arī apgāžas, taču neviens par to nepārdzīvo, bet gan ātri pieceļas kājās un atkal traucas uz priekšu.

Sportiskās aktivitātes svaigā gaisā ir labākais veselības garants. Turklāt mūsdienu tehnoloģijas laikmetā veselīgs dzīvesveids ir ļoti nepieciešams.

Baudīsim mūsu ziemu un tās piedāvātās aktivitātes ārā!

 

Sagatavoja 9.klases skolniece Anita Grustāne