Naujenes pamatskolas skolēni sagaida gājputnus ar jauniem būrīšiem

Pavasaris ir laiks, kad mostas daba. Tā atnākšana rada lielas pārmaiņas dabā. Mostas ne tikai daba, bet arī dzīvnieki, galvenais jau putni. Iestājoties pavasarim, varam redzēt daudz vairāk putnu un dzirdēt to dziesmas. To dziesmas ir skanīgākas un priecīgākas, jo mostas daba un aukstumu pakāpeniski nomaina siltumu, tumsu nomaina gaisma. Putnu krūtīs milzt liels un dažreiz nesaprotams mutulis – prieks, laime, un nav iespējams to noturēt sevī iekšā, un tieši tad pār saules apspīdēto pasauli no mazā putna krūtīm izlaužas skaļš un dzīvespriecīgs trellis. Atnākot pavasarim, mainās un “mostas” arī cilvēki. Jāķeras pie darbarīkiem, jo mazajiem draugiem nepieciešamas mājvietas – putnu būrīši.

Senā tradīcija – sagaidīt gājputnus ar jauniem putnu būrīšiem tiek kopta arī Naujenes pamatskolā. Jau martā no zēnu mājturības kabineta puses vairāk nekā parasti nāca āmuru klaudzienu skaņas. Tur vecāko klašu skolēni kopā ar mājturības skolotāju Pāvelu VAGELI cītīgi darbojās darbnīcā, lai sarūpētu mājvietas spārnotajiem draugiem. Būrīšus zēni meistaroja ar atdevi un lielu atbildības sajūtu. Tika izgatavoti 23 putnu būrīši.

Pagājušajā nedēļā jaunās putnu mājvietas tika izvietotas skolas apkārtnes kokos, kā arī tika apsekoti iepriekšējos pavasaros izliktie putnu būrīši. Jaunas mājvietas priecēs strazdus, mušķērājus, meža pūci un apodziņu.

Ceram, ka no ziemošanas atgriezušies gājputni novērtēs jaunās mājiņas ar skanīgām, pavasara atnākšanu vēstošām putnu dziesmām!

Fotogalerija