Naujenes pamatskolas skolēnu tikšanās ar dzejnieci Stepanīdu Miloševiču

29.novembrī Naujenes pamatskolas sākumskolas skolēni tikās ar mūsu pagasta dzejnieci Stepanīdu MILOŠEVIČU, kura raksta dzejoļus bērniem. Tikšanos atklāja Naujenes tautas bibliotēkas vadītāja Diāna ČIŽEVSKA, kura klātesošo ne tikai iepazīstināja ne tikai ar S. Miloševičas daiļradi, bet arī ar savu dzeju.

Mūsu sākumskolas skolēni sagaidīja dzejnieci ar viņas dzejoļu atraktīvajiem lasījumiem, bet autore dāvāja mums īstu priekšnesumu ar rotaļu varoņiem un dekorācijām. Autore tikšanās laikā prezentēja savu jauno dzejoļu krājumu “Draudzīga ģimenīte”.

Jau ar pirmajiem dzejoļiem S.Miloševiča apbūra mazos klausītājus. Viņi labprāt klausījās viņas jaunos dzejoļus, minēja dzejas mīklas. Ciemos bija atnācis kaķītis,  lācītis, lapsiņa, kucēns un pelīte. Skolēni ne tikai klausījās brīnišķīgus dzejoļus, bet varēja arī aplūkot arī to ilustrācijas.  Ilustrācijas saviem dzejoļiem zīmē pati S.Miloševiča. Dzejniece ar skolēniem gāja arī rotaļās. Tā ar dzejoļu palīdzību aicina visus kļūt mīļākiem un gaišākiem, redzēt pasauli saules apmirdzētu. Viņa aicināja sākumskolas skolēnus cītīgi mācīties, lai, kad būs lieli, varētu strādāt savās izvēlētajās profesijās. Pasākuma noslēgumā dzejniece katram sākumskolas skolēnam pasniedza pašdarinātu dāvanu – atklātni ar autores dzejoli un autogrāfu, pašdarinātu somiņu ar pārsteigumu.

Pēc šīs tikšanās kļuva skaidrs, ka dzejniece mīl ne vien savu dzeju, bet vēl vairāk mazos klausītājus. Nepiespiestā gaisotne, labestība, smaidi sejās, prieks acīs – tie vis nebija iestudēti teatralizēti elementi, bet patiesa, jauka atmosfēra, kas valdīja pasākuma laikā. Kā lietišķs pierādījums par notikušo pasākumu bibliotēkas un sākumskolas klašu krājumā paliks dzejnieces jaunā grāmata bērniem.

Šajā pasākumā kopā ar mums bija arī dzejniece Margarita LABONARSKA un Pāvels PLOTŅIKOVS. Viņi ne tikai  sveica S.Miloševiču ar jauno grāmatu, bet arī iepazīstināja mūsu skolēnus ar savu dzeju. Pateicamies Stepanīdai Miloševičai par interesantu tikšanos un labvēlīgo gaisotni tikšanās laikā. Paldies par sadarbību Naujenes tautas bibliotēkas vadītājai Diānai Čiževskai un Bērnu nodaļas  bibliotekārei Aiga Soldatjonokai!

Fotogalerija