Saulainā Naujenes pamatskolas Veselības diena

Lai mūsu skolēni uzkrātu spēkus pēdējām mācību nedēļā un to pārbaudījumiem, 13.maijā skolā tika rīkota ikgadējā Veselības diena, kurā piedalījās lieli un mazi. Veselības dienas mērķis bija veicināt veselīgu dzīvesveidu, uzlabot skolēnu komunikācijas, sadarbības un komandu darba prasmes un popularizēt sportu.

Šajā sestdienā skolēni satikās skolā, lai sportotu ar prieku. Visas dienas garumā skolā tika organizētas dažādas aktivitātes par veselīgām tēmām, aizraujošas un interesantas telpu un āra sporta nodarbības un aktivitātes. Skolēni sacentās visdažādākajās disciplīnās, kas prasīja ne tikai fizisku spēku un ātrumu, bet arī apdomību un komandas darbu.

Sākumskolas skolēniem un skolotājām diena sākās ar rīta vingrošanu sporta skolotāja Jāņa RUTKOVSKA vadībā, savukārt  5.-8.kl. skolēni tajā laikā aktu zālē Sandras KOKINAS vadībā izspēlēja spēli “Cilvēka ķermenis”. Klašu komandas sacentās prasmē salikt cilvēka mulāžu – skolēniem vajadzēja orgānu mulāžas ievietot cilvēka mulāžā vietā, kur šis orgāns atrodas cilvēka organismā. Rezultāti bija dažādi, tomēr galva gan vienmēr bija savā vietā. Kaut tā būtu vienmēr!

Kad vecāko klašu skolēni kopā ar savā audzinātājām izpildīja rīta rosmes kompleksu, mazie mūsu skolas skolēni dabaszinību klasē kopā ar skolotāju S. KOKINU atkārtoja svarīgākos drošības jautājumus, bet tad iegūtās zināšanas un prasmes nostiprināja intelektuālajā spēlē.

Gan lielie, gan mazie skolas bērni deju skolotājas Santas MATISĀNES  vadībā aktīvi apguva aerobikas soļus, parādot, ka tas ir ļoti skaists un interesants sporta veids, kas prasa dejiskumu, lokanību, spēku, uzmanību un kustību koordināciju.

Pirms doties turpināt savas sportiskās aktivitātes skolas stadionā, sporta zālē notika spraigas skolēnu un skolotāju sacensības „Pionierbolā”. Tā gan bija spēle! Ļoti sīvā cīņā uzvaru izcīnīja skolēnu komanda. Skolotāji par to nemaz neskuma, bet gan priecājās, ka skolēni ir sportiski, visi ir strādāt griboši, motivēti un koncentrēti uz pozitīvu rezultātu – uzvaru. Par to liecina arī mūsu skolas skolēnu panākumi novada sporta sacensībās.

Tad  1. – 4. kl. skolēni savas sportiskās aktivitātes turpināja skolas stadionā, kur viņiem vajadzēja orientēties pēc klasesbiedru norādēm, nostāties uz beņķa pēc ciparu kārtas skaitļa, notriekt ķegļus un skolas teritorijā meklēt „dārgumus”. Tajā laikā vecāko klašu skolēniem sākās sporta aktivitātes sporta zālē: basketbola soda metieni, lēcieni ar lecamauklu, pievilkšanās (zēniem) un atspiešanās no sola (meitenēm).

Veselības dienā turpinājām pagājušajā gadā aizsāktās sacensības – sacensības ar riteni, kur skolēniem bija jāparāda sava prasme izbraukt šķēršļu joslu ar laika kontroli un bez soda punktiem. Izpildījuši visus uzdevumus, stadionā sacensties ieradās lielie, kuri arī pirmkārt, gribēja pārbaudīt savu prasmi stūrēt velosipēdu. Skolotāji nebija pasīvi vērotāji un uzmanītāji, bet arī kāpa “zirgam” mugurā un pat pārspēja visus skolēnus, jo labāko rezultātu uzrādīja direktora vietniece Ligita KURSIŠA.  Lūk, tā!

Veselības diena noslēdzās ar krosu, kurā savās distancēs piedalījās visi skolas skolēni un pat skolotāji. Protams, vēlāk tika pasniegti diplomi par padarīto šajā dienā, kādam veicās labāk, bet kādam jautrāk.

Pozitīvais noskaņojums, saulainie laika apstākļi priecēja gan skolēnus, gan skolotājus. Diena bija izdevusies – spožas pavasara saules un pozitīvu emociju piepildīta visiem – gan skolēniem, gan skolotājiem.

Izvērtējot Veselības dienas ieguvumus, vēlreiz pārliecinājāmies, ka ar katru gadu kļūstam stiprāki un sportiskāki! Lepojamies ar sevi un saviem panākumiem! Prieks, ka, kopā darbojoties, mēs spējam paveikt tik daudz! Visiem milzīgs paldies par pozitīvu enerģiju, par vienreizēju atmosfēru, emocijām un atbalstu!