2015. gada 16. oktobrī Naujenes jaunatnes iniciatīvas un sporta centrā norisinājās starptautiskās Breakdance un Hip-hopa sacensības.

Hip-hop kultūra ir viena no visizplatītākajām kultūrām visā pasaulē, taču tā ir tikpat izplatīta, cik neatzīta, lai arī tai ir savs mūzikas stils – reps, deja – break dance (jeb breiks) un hip hops, kā arī māksla – graffiti.1985. gadā Latvijā iesākas tā sauktais pirmais hip-hop kultūras vilnis, kas nesa līdzi gan specifisku mūzikas stilu (hip-hop un rap), gan deju (breakdance), bet, sākoties 21. gadsimtam, hip-hops progresē ar katru gadu, lēnām kļūstot par vienu no dominējošajām un visstraujāk attīstījošākajām subkultūrām Latvijā.

—–Apkārtējos ļaudīs interesi izraisīja jauniešu, kuri tikai sāka apgūt šīs dejas, akrobātiskas, lauzītas kustības. Pašlaik Latvijā hip-hop kultūras deju stili iegūst arvien lielāku popularitāti, jo tā ir mūsdienu jaunās paaudzes modes lieta. Fiziskā slodze ir ļoti liela. Lai uzvarētu, nepieciešama profesionālo sportistu koncentrācija. Šie jaunieši trenējas vairākas stundas nedēļā, bet piedalīšanās starptautiskās sacensības ļauj viņiem parādīt savus sasniegumus, sevis izkopto dejošanas mākslu, iemāca turēties pretī un, protams, sasniegt nosprausto mērķi.

2015. gada 16. oktobrī Naujenes jaunatnes iniciatīvas un sporta centrā norisinājās starptautiskās Breakdance un Hip-hopa sacensības.

Zālē sapulcējās aizrautīga publika. Likās, ka katrs puisis vai meitene žokejcepurē bija gatavi mest izaicinājumu saviem pretiniekiem – tikai laidiet uz “skatuves ” un ļaujiet dejot. Bet pagaidām draugu un draudzeņu atbalstīti, sacensību dalībnieki grieza piruetes tieši foajē, zālē vai tur, kur ir kaut neliela brīva vieta.

36 labākie dalībnieki no Polijas, Baltkrievijas, Krievijas un Latvijas satikās aci pret aci, lai noteiktu uzvarētāju.

To vidū bija stilīgo deju piekritēji, iesācēji un dejotāji, kurus var uzskatīt par profesionāļiem. Katrs dejotājs ir unikāls Breakdance un Hip-hopa meistars un katram ir viss,lai uzvarētu: enerģija, stils un noskaņojums!

Sacensību pamats – duelis. Seši starptautiskie tiesneši vērtēja visu: savdabīgumu, artistiskumu, kustību sarežģītību un precizitāti. Un pat zāles reakciju.

Šī pasākuma muzikālo pavadījumu nodrošināja noteiktā lokā pazīstams dīdžejs Elegant, kurš pastāvīgi strādā dažādās sacensībās, tā ka brīnišķīga mūzika bija garantēta! 

Lai kļūtu par šo sacensību uzvarētāju, katram dalībniekam vajadzēja būt enerģiskam, izturīgam, jāzina stratēģija, jāprot ieklausīties mūzikas ritmos un pārvērts savas kustības dejā. 90 minūšu laikā katram dalībniekam bija jāuzstājas vairākas reizes un jānodemonstrē tiesnešiem viss, uz ko spējīgs, jo ¼ finālā varēja iekļūt tikai 8 dalībnieki.  

Mūsu grupas Kraklu Breaking jaunieši (Naujenes jaunatnes iniciatīvas un sporta centrs) diemžēl neiekļuva ¼ fināla, izšķirošajos brīžos mazliet pietrūka pieredzes un prasmes. Jāatzīmē, ka arī pretinieki bija ļoti spēcīgi.

Pusfinālā iekļuva 4 katras dejas veida (Breakdance un Hip-hops) dalībnieki. Breakdance sacensībās galvenokārt piedalījās puiši, bet labāko Hip-hop deju mums parādīja Daugavpils komandas dalībniece Amanda Valeine. Viņā arī kļuva par šo starptautisko sacensību uzvarētāju, atņemot uzvaru Polijas Hip-hop skolas dalībniekam.

Break dance fināla dejā 1×1 sacentās Ivāns Kuharskis un jaunietis, kurš uzstājās ar vārdu Albo. Abi puiši pārstāvēja Baltkrievijas Break dance skolu.

Dejotāju stils bija līdzīgs, taču Ivāns Kuharskis, apvienojot savā dejā oriģinalitāti, akrobātiku, lieliski attīstīto ritma izjūtu, un, parādot visas dejas laikā gatavību cīnīties līdz pēdējam, izrāva uzvaru, atstājot Albo otrajā vietā.

Starptautiskās sacensības noritēja draudzīgā un sirsnīgā atmosfērā. Visi sacensību dalībnieki saņēma piemiņas nozīmītes, bet uzvarētājiem tika pasniegti kausi.