23. oktobrī Naujenes jaunatnes iniciatīvas un sporta centra bērnu interešu klubā „Naujene” kārtējo reizi kopā sanāca Naujenes un Maļinovas pagastu aktīvā jaunatne. Bija interesants un labs iemesls, lai atkal satiktos.

Naujenes kultūras centrs kopā ar Naujenes jaunatnes iniciatīvas un sporta centru organizēja tikšanos ar prasmīgo amatu meistaru Valdi Grebežu. Tikšanās laikā V.Grebežs apmācīja visus interesentus no māla veidošanas mākslā. Gribētāju izmēģināt podnieka darbu bija daudz, tā ka bērniem līdz 10 gadu vecumam nācās piekāpties jauniešiem. Mazākie bērni neapvainojās: viņu rīcībā bija daudzveidīgas un aizraujošas galda spēles.  

—–Podniecība kā amatniecība Latvijā pastāv kopš 10. gadsimta. Cauri gadsimtiem Latvijas podniecība attīstījusies kā tautas amatniecības veids ar raksturīgām novadu iezīmēm formā, krāsās un rotājumā. Latviešiem raksturīgi no māla bija izgatavot dažādus traukus ar mitoloģiska rakstura zīmēm un simboliem. Mūsdienās keramikas meistari vairāk veido dekoratīvos priekšmetus, tāpēc jauniešiem Valdis Grebežs piedāvāja izgatavot svečturi.

Jaunieši uzsāka darbu ar necerēti lielu interesi. Radoši darbojotieslaiks paskrēja vēja spārniem!

Radošās darbnīcas laikā tika pagatavoti brīnišķīgi svečturi, kas atšķiras viens no otra. Šajos svečturos degošās sveces noteikti radīs sirsnīgu un neatkārtojamu atmosfēru.