Aktualitātes, akcijas, pasākumi

Naujenes Novadpētniecības muzejā realizēts projekts „Vakarēšanas tradīcijas Latgalē”
2013. gadā Naujenes Novadpētniecības muzejā tika realizēts projekts „Vakarēšanas tradīcijas Latgalē”, ko atbalstīja Latgales reģiona attīstības aģentūra, piešķirot Latgales Kultūras programmas ietvaros 500,00 Ls. Projekta rezultātā tika izveidots jauns tūrisma produkts – muzejpedagoģiskā programma „Vakarēšanas tradīcijas Latgalē”, kura domāta dažāda vecuma tūristu grupām. Tika organizēta ekspedīcija Slutišķu vecticībnieku sādžā un vāktas tradicionālo ēdienu receptes, nopirkti programmas realizēšanai un TLMS „Pūpoli” Naujenes filiālei nepieciešamie klūgu un sloksnīšu apstrādes instrumenti, kā arī iegādāti māla trauki pankūku cepšanai un tējas dzeršanai.Muzejs aicina Naujenes pagasta iedzīvotājus, kā arī visus interesentus apgūt programmas ietvaros klūgu pīšanas pamatus. Katru ceturtdienu no plkst. 14:00 – 17:00 muzejā notiek bezmaksas nodarbības meistara Viktora Kuhaļska vadībā. Būsiet mīli gaidīti.
MUZEJS TURPINA LIELĀ AUGŠDAUGAVAS MUSTURDEĶA VEIDOŠANAS AKCIJU
Atgādinām, ka Lielā Augšdaugavas musturdeķa veidošanas akcija turpinās. Tāpēc aicinām ikvienu noadīt, noaust vai notamborēt jebkurā krāsā un tehnikā 10 x 10 cm vai 20 x 20 cm lielu rokdarba fragmentu-(s) (kvadrātu).

NAUJENES NOVADPĒTNIECĪBAS MUZEJS AICINA DAUGAVPILS NOVADA IEDZĪVOTĀJUS DĀVINĀT MUZEJAM EKSPONĀTUS
Naujenes pagastā muzeju bieži dēvē par Tautas muzeju, jo lielāko daļu no muzeja eksponātiem ir dāvinājuši tieši pagasta iedzīvotāji. Dāvinātie eksponāti ir izvietoti muzeja plašajās telpās, kuras muzejs saņēma mantojumā no Naujenes pamatskolas. Muzeja darbinieki ir iecerējuši veidot daudzas jaunas un interesantas ekspozīcijas, tāpēc aktīvi aicinām Daugavpils novada iedzīvotājus dāvināt muzejam senus priekšmetus. Īpaši pateicīgi muzeja darbinieki būs par Latvijas Republikas laika sadzīves priekšmetiem, rokdarbiem, mēbelēm. Ir iecerēts veidot jaunu ekspozīciju, kura atspoguļos padomju laiku. Tāpēc muzejam noderētu priekšmeti, kas atspoguļo šī laika (1940.- 1990.) sadzīves īpatnības (veci televizori, radio, vadoņu portreti, PSRS simbolika, formas tērpi, ieroči u.c. padomju atribūtika, mēbeles, trauki). Zinot Naujenes pagasta iedzīvotāju atsaucību un gadiem ilgi veidojušos sadarbību, muzeja darbinieki iepriekš saka visiem veco priekšmetu dāvinātājiem paldies par atsaucību.