Apbalvošanas ceremonija Satversmes tiesā

Šī gada 17. februārī  Naujenes pamatskolas 9. klases skolnieks Mārtiņš VAIKULS kopā ar vēstures skolotāju Inga ČALENKO devās uz LR Satversmes tiesu, kur par godu Latvijas Republikas Satversmes pieņemšanas 98. gadadienai Satversmes tiesā notika 6. klašu skolēnu zīmējumu konkursa “Brīvs cilvēks neatkarīgā Latvijā” un 9. un 12. klašu skolēnu domrakstu konkursa “Kāpēc Latvijai ir svarīgas manas Satversmē ietvertās pamattiesības?” laureātu apbalvošanas ceremonija. Mārtiņš VAIKULS skolēnu domrakstu konkursā “Kāpēc Latvijai ir svarīgas manas Satversmē ietvertās pamattiesības?” ieguva 1. vietu.

Apbalvošanas ceremonijā uzrunu teica Satversmes tiesas priekšsēdētāja Ineta ZIEMELE, uzsverot, ka šī konkursa centrālā tēma bija cilvēka brīvība. Ineta Ziemele atzīmēja, ka brīvība ir ne tikai izvēles brīvība, bet arī atbildība par sevi, tuvajiem un par savu valsti. Viņa teica, ka Latvija būs tāda, kādu mēs to veidosim ar savām brīvajām izvēlēm, tā būs tāda, kā mēs katrs izmantosim Satversmes dotās tiesības.

Apbalvošanas ceremonijā uzvarētājus uzrunāja un savas domas pauda valsts sekretārs Raivis Kronbergs, Kultūras ministrijas valsts sekretāra vietnieks Uldis Zariņš, Izglītības un zinātnes ministrijas ministra biroja vadītāja Ineta Kristovska.

Apbalvojumus 9. klašu skolēniem pasniedza Satversmes tiesas tiesnesis Jānis NEIMANIS, savukārt Satversmes tiesas tiesnesis Gunārs KUSIŅŠ pateicās arī skolotājiem par ieguldījumu un veltīto laiku, lai palīdzētu skolēniem izprast konkursa tēmas. Viņš uzsvēra pedagoga darba nozīmību, norādot, ka tieši pedagogs iedvesmo skolēnus meklēt un izzināt.

Svinīgajā pasākumā piedalījās arī konkursa sadarbības partneri vai to pārstāvji: Latvijas Valsts pirmā prezidenta Jāņa Čakstes mazmazmeita Kristīne Čakste, Publisko tiesību institūta vadītājs Arvīds Dravnieks, Latvijas Mākslas akadēmijas pārstāve Madara Kvēpa, žurnāla “Jurista Vārds” redaktore Dina Gailīte, žurnāla “Ilustrētā Junioriem” redaktore Līva Romane un žurnāla “Domuzīme” galvenā redaktore Rudīte Kalpiņa.

Konkursa laureātus ar priekšnesumiem sveica grupa “Brāļi Grīnbergi” un saksofonistu duets no Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas – Lelde Brūna un Evija Dāve. Pasākumu vadīja Radio 5 dīdžejs Magnuss Eriņš.

Pirms apbalvošanas ceremonijas Mārtiņš kopā ar skolotāju Ingu Čalenko izstaigāja Vecrīgas ielas un apmeklēja Kara muzeju.

Paldies Mārtiņam VAIKULAM un skolotājai Ingai ČALENKO  par Naujenes pamatskolas un Daugavpils novada vārda popularizēšanu! Lepojamies un novēlam turpmākus sasniegumus!

Foto: Toms Norde, Satversmes tiesa, Inga Čalenko.

FOTOGALERIJA