Apkures sezona ir sākusies

Pašvaldības izpilddirektores vietnieks Aleksandrs Aizbalts preses konferencē informēja, ka pašvaldības iestādes ir gatavas jaunajai apkures sezonai . Ir noslēgti līgumi ar granulu un akmeņogļu piegādātājiem, kuri piegādās kurināmo atbilstoši patēriņam.

Apkures nodrošināšanai pagastos pārsvarā tiek iepirkta malka, kuras cenas šogad ir ļoti svārstīgas – no 17 līdz 23 eiro par kubikmetru.  Lētāk malka izmaksājusi Nīcgales un Kalupes pagastam, dārgāk – Salienā un Skrudalienā.

Daudzdzīvokļu mājām apkure tiek pieslēgta, pamatojoties uz mājas vecāko iesnieguma. Piemēram, izglītības iestādes, kurām ir autonomā apkures sistēma, apkuri pieslēdza jau septembra pēdējā nedēļā. Apkurināts tiek arī SPC “Pīlādzis” un VSAC “Kalupe”, izņemot skolu.

SIA “Naujenes pakalpojumu serviss” apkalpo  Kalkūni un Naujeni, kā arī no šī gada  – Nīcgales pagastu. SIA “NPS” valdes priekšsēdētājs Aivars Elksniņš pastāstīja, ka jau septembra nogalē apkure tika pieslēgta Randenes pamatskolai un dažām daudzdzīvokļu mājām Vecstropu ciemā. Ar 3. oktobri apkures sezona sākusies Lociku, Kraujas un Naujenes ciema dzīvojamam fondam, un ar 4.oktobri – Kalkūnes un Randenes ciemam. Tāpat Nīcgales katlu māja sākusi nodrošināt siltumu pašvaldības iestādēm un vienai dzīvojamai mājai. Otrā māja Nīcgales ciemā uzsākt apkures sezonu vēl nesteidzas.

 Elza Timšāne