Aprīļa raibu raibie notikumi Naujenes PII “Rūķītis”

Parādoties pirmajiem siltajiem saules stariem, ir atnākuši arī pavasara svētki. Šoreiz svētku noskaņu bērniem palīdzēja radīt zaķis Baltļipis un zaķis Melnļipis, kuri atgādināja Lieldienu svinēšanas tradīcijas. Galvenā no tām protams bija olu krāsošana-ko Lieldienu zaķi nodemonstrēja bērniem. Varēja vērot ar kādu cītību katra grupa bija gatavojusies šiem svētkiem. Prieks, ko rada kopīga svētku svinēšana, veicina savstarpēju darbošanos un izpratni par latviešu tradīcijām.

8.aprīlī pirmo reizi Naujenes pirmsskolas izglītības iestādē tika organizēts latviešu tautas deju „Sadanis”, kurā piedalījās trīs deju kolektīvi.  Savu dejotprasmi mūs parādīja:

  • Naujenes pirmsskolas izglītības iestādes „Rūķītis” 5-6 gadīgo bērnu kolektīvs;
  • Lāču pamatskolas 7.-9.klašu pamatskolas deju kolektīvs;
  • Naujenes pamatskolas 1.-4.klašu deju kolektīvs.

Ceram, ka šī būs viena no jaunajām tradīcijām, kura arī turpmāk priecēs gan bērnus, gan viņu vecākus, kā arī visus latviešu tautas deju cienītājus.

11.aprīlī grupas „Mārītes” un grupas „Zivtiņas” bērniem bija iespēja apmeklēt Ivana Mateša veidoto izstādi „Vecā gludekļa stāsts” , Daugavpils novadpētniecības muzejā. Bērni b iepazinās ar gludekļa attīstības vēstur. Kā arī uzzināja par dažādu gludekļu izmantošanas veidiem. Ekskursijas noslēgumā bērni vēroja kā var zīmēt, izmantojot krītiņus un gludekli un paši izgatavoja savu suvenīru gludekli.

18.aprīlī notika ikgadējā „Bibliotēkas stunda”, Naujenes tautas bibliotēkā. Ekskursija sākās ar lasītavas apmeklējumu, kurā bērni stāstīja, ko viņi zina par bibliotēku un grāmatām. Bērni uzzināja kā paņemt grāmatas palasīt uz mājām, kā var atrast vajadzīgo autoru un grāmatu. Visi piedalījās viktorinā un konkursā, kuros demonstrēja savas zināšanas par dažādiem literāriem darbiem. Par pemiņu bērni no bibliotēkas darbiniekiem saņēma piezīmju grāmatiņas.

 

Skolotāja Dace Mukāne