Ar “Latvijas skolas somu” Naujenes pamatskolas skolēni dodas uz teātri

Pēc rudens brīvdienām mūsu skolas vecāko klašu skolēni pirmā semestra otro mācību cēlienu uzsāka ar došanos uz Rēzekni – Latgales vēstniecību “Gors”. Tur baudījām Valmieras teātra izrādi – komēdiju “Nepabeigtās kāzas’’.

Pirms teātra izrādes mēs kopā ar skolotāju Zinaīdu PAULIŅU “GORS” Mākslas galerijā apskatījām tekstilmākslinieces Anneles Slišānes projekta “100 deči Latvijai” visus 100 dečus jeb deķus un to stāstus. Izrādās, ka Latgales vēstniecība ir pirmā vieta Latvijā, kur vienkopus apskatāmi visi 100 deķi, kas, manuprāt, vēl joprojām smaržo pēc vasaras un pārsteidz. Uzzinājām, ka šie 100 deči tapuši 100 nedēļās kā dāvana Latvijai dzimšanas dienā.  Tie ir austi simtgadīgās stellēs Latgalē un Rīgā no dažādiem materiāliem. Deči austi no puķēm, no neapstrādātiem augu stiebriem, no dažādām augu, dzīvnieku un mākslīgajām tekstilšķiedrām,  nezālēm, maizes maisiņu klipšiem, lego klucīšiem, kā arī no otrreiz izmantojamiem materiāliem. Izrādās, ka radošajā procesā var būt izmantots viss.

Tālāk devāmies skatīties izrādi. Pirmo reizi skatījāmies izrādi tiek lielā zālē. Izrāde ir smieklīgs pārpratumu pilns stāsts pilns stāsts par notikumiem profesora Kronīša ģimenē. Viņa  dzīvoklī parādās divi krāpnieki no neesošas firmas “Draugs”, kas slēdza fiktīvus līgumus par skaitītāju uzstādīšanu, saņēma naudu avansā un nozuda. Te ierodas gan kaimiņiene līgavas tērpā, gan meitas precinieki, dakteris, policists, atklājas noslēpta glezna un kādam nepareizi izdodas nepārtraukti sazvanīt intīmpakalpojumu kantori. Izrāde bija pilna ar atklājumiem – skaņas kvalitāte, aktieru izcilais tēlojums un izrādes saturs, kas liek pārdomāt par to, ka nevajag  neuzticēties cilvēkiem, kurus nepazīstam.

Paldies iniciatīvas “Latvijas skolas soma” autoriem, atbalstītājiem un finansētājiem par lielisko iespēju arī ikvienam lauku skolēnam apmeklēt brīnišķīgu izrādi tik lieliskā vietā kā “GORS”, par iespēju baudīt mākslu rokas stiepiena attālumā!

Fotogalerija