Ar “Ļatvijas skolas somu” – uz Rēzeknes teātra “Joriks” kustību izrādi pusaudžiem

29.novembrī, pateicoties “Latvijas skolas soma” projektam, mēs – Naujenes pamatskolas 7. klases skolēni un skolotāja Zinaīda PAULIŅA – devāmies uz Rēzekni, lai baudītu teātra Joriks iestudēto izrādi “Nezāle”, kas ir izrāde deju kolektīva “Stoptime” izpildījumā.

“Nezāle”” ir Rūdolfa Blaumaņa novele, kur galvenais varonis ir atradenis bārenis Jānis – 14 gadus vecs, spēcīgs, sārts zēns ar spītīgi mirdzošām acīm. Kādu dienu, pēc kārtējā pēriena saņemšanas, viņš aiziet uz tiesu un apsūdz savu pāridarītāju. Pretī zēns saņem pamatīgu rājienu un tiek iepazīstināts ar tiesas priekšsēdētāju Biezumnieku. Pēc šīs tikšanās mainās visa Jāņa atlikusī dzīve.

Šī izrāde mani un manus klasesbiedrus neatstāja vienaldzīgus. Pateicoties ne vien sižetam, interesantai pieejai un oriģinālām dekorācijām, bet arī īpašu uzmanību bija jāpievērš aktieru mākslai, dejotājiem un muzikantiem. Bija ļoti patīkami klausīties dzīvu mūziku, kaut gan parasti hiphopu dejo elektroniskās mūzikas pavadījumā.

Aktieru māksla bija augstākajā līmenī. Galvenie varoņi tik dziļi iejutās lomā, ka viņiem tiešām gribējās ticēt.

Īpaši interesanti bija tas, ka  diezgan sarežģīta situācija tika parādīta caur deju, turklāt izrāde, deja un mūzika bija labs tandēms. Caur kustību var parādīt to, ko dažreiz grūti pateikt vārdiem. R. Blaumaņa noveles teksts skanēja ierakstā, tāpēc uzmanības centrā bija dejotāji. Nepasakot nevienu vārdu, izmantojot tikai kustības, viņi spēja noturēt mūsu uzmanību līdz pēdējai izrādes minūtei.

Mūs visus uzrunāja dzīvās mūzikas pavadījumā hiphopa deju stilā izstāstītais R.Blaumaņa noveles sižets, un mēs ieteiktu visiem, kas vēl neredzēja šo izrādi, to apmeklēt.

Paldies teātrim “Joriks” un deju kolektīvam “Stoptime” par izrādi! Paldies “Skolas soma” par piedāvāto iespēju un atbalstu! Ar nepacietību gaidīsim nākamās aktivitātes!

Informāciju sagatavoja Naujenes pamatskolas 7.kl. skolniece Inna IVANOVA