Ar Naujenes pagasta basketbola komandas uzvaru noslēdzies Augšdaugavas čempionāts

Spraigās cīņās 16. aprīlī noslēdzās Augšdaugavas novada atklātais čempionāts basketbolā. Turnīrā piedalījās sešas komandas no Ambeļu, Višķu, Naujenes, Kalupes un Pilskalnes pagastiem, kā arī viesu komanda no Preiļiem.

Piecus mēnešus, kopš pērnā gada decembra, noritēja Augšdaugavas novada atklātais čempionāts basketbolā. Beidzot bija pienākusi spēļu pēdējā kārta, kur tad arī tika aizvadītas spraigākās cīņas un noskaidrots komandu sadalījums turnīra kopvērtējumā.

Naujenes pagasta komanda visa turnīra gaitā demonstrēja skatāmu basketbolu un ātri apliecināja favorītes statusu, tieši tik pat pārliecinoši spēlēja arī Kalupes komanda un kļuva skaidrs, ka tieši šīs divas komandas cīnīsies par pirmo vietu. Pirmajā aplī abu savstarpējā cīņa noslēdzās ar minimālu Naujenes uzvaru 79:76. Kā Naujene, tā arī Kalupe izcīnīja uzvaras visās atlikušajās spēlēs, kas nozīmēja, ka viss izšķirsies pēdējā savstarpējā spēlē. Ja Kalupe uzvar ar vismaz 4 punktu pārsvaru, tad tieši viņi kļūst par čempioniem.

Kā jau tas bija gaidāms, spēle iesākas ļoti nervozi, ilgu laiku rezultāts bija līdzīgs un neviena no komandām nespēja pārņemt iniciatīvu. Kā jau šādās spēlēs ierasts, netrūka arī asumu un strīdīgu situāciju, daudz tika apelēts pie tiesnešiem un pretinieku spēlētājiem, par ko, gan vienas, gan otras komandas spēlētāji saņēma vairākas tehniskās piezīmes. Neskatoties uz saspringto gaisotni spēle izvērtās ļoti sīva un interesanta. Tikai spēles otrajā daļā Naujene pārņēma iniciatīvu un izvirzījās vadībā ar 9 punktu pārsvaru, ko arī izdevās nosargāt līdz spēles beigām un izcīnīt uzvaru ar 75:62 un pēc vairāku gadu pārtraukuma atkal triumfēt novada čempionātā!

Rezultatīvākie spēlētāji Kalupes komandā bija Gintars Lazda (17 p), Vilmārs Setarovs (17 p) un Zintis Saulītis (17 p). Naujenes komandā – Vitālijs Gubanovs (14 p), Arvis Malta (13 p) un Ēriks Kreipāns (13 p).

Pēc turnīra tika apbalvoti labākie spēlētāji katrā komandā, kā arī turnīra MVP. Par labākajiem spēlētājiem savā komandā tika atzīti: Preiļi – Kārlis Kurcenbaums, Ambeļi – Emīls Repelis, Pilskalne – Agris Plinte, Višķi – Māris Umbraško, Kalupe – Gintars Lazda, Naujene – Ēriks Kreipāns. Par turnīra MVP tika atzīts Vilmārs Setarovs no Kalupes komandas.

Liels paldies visiem spēlētājiem, treneriem, tiesnešiem un organizatoriem par lielisku turnīru! Tiekamies atkal, jau drīz!