Ar “Skolas somu” uz Rēzekni

18.septembrī Lāču pamatskolas 5.-9.klašu skolēni, pateicoties programmai “Latvijas skolas soma”, devās uz Rēzekni, lai Rēzeknes koncertzālē (Latgales vēstniecība “Gors”) apmeklētu izrādi “Polianna”. Šo jauku izrādi bērniem uz Rēzekni atveda Liepājas teātris. Izrādes “Polianna” sižets ir ļoti aktuāls arī mūsdienās, tas palīdz bērniem pārvarot grūtības un bēdas: “Kādā depresijas māktā pilsētā ierodas vienpadsmit gadus veca meitene Polianna, lai ar prieka spēles palīdzību pierādītu apkārtējiem, ka pasaule ir ļoti jauka vieta, kurā dzīvot. It sevišķi savai krustmātei Pollijai, kura nocietinājusi savu sirdi un neļaujas nedz priekam, nedz emocijām”.

Mūsu skolēni labi sagatavojas braucienam – stundas laikā runāja par grāmatas “Polianna” sižetu, apsprieda attiecības un dzīves uztveres problēmas, iepazinās ar Rēzeknes vēsturi, arhitektūru un pieminekļiem. Pirms brauciena uz teātri skolēni atkārtoja uzvedības normas, ģērbšanas stilu apmeklējot teātri, kā arī iepazinās ar noteikumiem, kā uzvesties izrādes laikā.

Visi bērni bija sajūsmināti par izrādi. Braucot autobusā atpakaļ, bērni dalījās ar saviem iespaidiem – kāds smejas par nokritušo koku un spēcīgu kalponi, kura to pacēla ar vienu roku, cits atkārtoja dziesmas vārdus, meitenēm īpaši iepatīkas romantiskās beigas un skūpsts. Bērni diskutēja par to cik grūti dažreiz atrast kaut ko labu sliktās un skumjās situācijas. Bet tāda jauka spēle var palīdzēt jebkurā, pat visgrūtākajā dzīves momentā.

Mūsu skolēni un mēs, skolotājas, gribam pateikt paldies Liepājas teātra radošajam kolektīvam par aizraujošu izrādi!