Ar svinīgu apbalvošanas pasākumu atklāta videi draudzīgu dāvanu iesaiņojumu izstāde

Aizvadītajā piektdienā modes un izklaides centrā “Rīga Plaza” norisinājās “Zaļā josta” rīkotā radošā konkursa “Mans Zaļais dāvanu iesaiņojums” laureātu sveikšana, vienlaikus atklājot iedvesmas izstādi. Izstādē apkopotas simtiem idejas dabai draudzīgai, oriģinālai un personalizētai dāvanu iesaiņošanai, sintētiskos, pārstrādei nepiemērotos iepakojuma materiālus aizstājot ar dabas veltēm un otrreizējiem izejmateriāliem. Izstāde aplūkojama visā svētku periodā, aicinot apmeklētājus samazināt dabai kaitīgā, pārstrādei nepiemērotā dāvanu iesaiņojamā materiāla patēriņu.

Atklājot izstādi, “Zaļā josta” apbalvoja spožāko ideju autorus, kuriem izdevies radīt oriģinālākos un pārdomātākos dāvanu iesaiņojumus no otrreizējiem izejmateriāliem un dabas elementiem. Īpašo dāvanu no “Zaļā josta” saņēma Teodors Romanovskis no Ludzas pilsētas ģimnāzijas, kā arī SIA “Maxima Latvija” un SIA “Aibe” simpātijas balvas. Pārējās balvas, kuras devās uz Latgali:

Veikala “The Body shop” simpātiju balvas

Aļona Subače Rēzeknes PII “Bitīte”
Andrejs Vinogradovs Riebiņu vidusskola
Dmitrijs Žizņevskis Špoģu Mūzikas un mākslas skola
Ksenija Lavrenova 6.b klase Maltas vidusskola

 

Narvessen

Simpātiju balva 50 gab. jebkurus Narvesen saldējumus

Aļona Trofimova Daugavpils 17.vidusskola

 

HAPPEAK simpātiju balva un Dāvanu karte 100 EUR vērtībā

Gunita Vjakse Riebiņu vidusskola

 

TELE 2 simpātiju balvas

Dana Patrejeva Riebiņu vidusskola
Jelizaveta Poņavina Riebiņu vidusskola
Laura Igaune 6.b klase Maltas vidusskola
Adriāna Volonte Riebiņu vidusskola
Karina Komlačova Riebiņu vidusskola
Markuss Matuļonis Jēkabpils pamatskola

 

ZAĻĀ JOSTA simpātiju balvas UN MAXIMA DĀVANU MAISU saņem:

Dāvanu kartes 50 EUR vērtībā saņem:

Deniss Samohins 6.b klase Maltas vidusskola
Andrejs Vinogradovs Riebiņu vidusskola
Teodors Romanovskis, 14 gadi Ludzas pilsētas ģimnāzija

 

SIMPĀTIJU Veicināšanas balvas no “ZAĻĀ JOSTA UN “MAXIMA” saņem

Kristina Masjko Sociālo pakalpojumu centrs bērniem un jauniešiem “Priedīte”, Daugavpils
Silmalas PII un audzinātāja Olesja Apīne Rēzeknes novada Silmalas PII
Jelizaveta Poņavina Riebiņu vidusskola
Maija Rancāne Ludzas Pilsētas Ģimnāzija

 

SIA “Lāči” simpātiju balva

DĀVANU GROZS

Dana Patrejeva Riebiņu vidusskola

 

AIBE

SIMPĀTIJU BALVU UN PĀRSTEIGUMA DĀVANU ZIEMASSVĒTKOS saņem

Teodors Romanovskis Ludzas pilsētas ģimnāzija
Darja Kovaļova Daugavpils 17.vidusskola
Aļona Trofimova Daugavpils 17.vidusskola

 

Ilze Dubrovska BJC “Jaunība”, pulciņš “Ziedu veidošana”
Agnese Verze Riebiņu vidusskola

 

Pasākumā kopumā sadarbībā ar konkursa atbalstītājiem apbalvoti 55 darbu autori, kas saņēma vērtīgas balvas no modes un izklaides centra “Rīga Plaza”, “Lāči”, “The Body Shop”, SIA “Narvesen Baltija”, “Happeak”, SIA “Maxima Latvija”, Latvijas tirgotāju asociācijas, veikalu tīkla “AIBE”, “Tele2”.

Izstāde “Mans Zaļais dāvanu iesaiņojums” ir skatāma bez maksas no 13.12.2019. līdz 13.01.2020. modes un izklaides centra “Rīga Plaza” (Rīgā, Mūkusalas ielā 71) pirmajā stāvā pie info centra katru dienu no plkst. 10:00 līdz 21:00.

“Mūsu patērētāju sabiedrībā vienā dienā kardināli nomainīt savus ieradumus būtu grūti. Tādēļ būtu jāsper soli pa solim, nomainot kaitīgo videi piesārņojušo vienreizējo dāvanu iepakojumu uz videi draudzīgu iesaiņojumu, un, kas zina, varbūt pienāks laiks, kad atteikties no dāvanu iesaiņojuma būs stilīgi. Ja vēlamies dāvanas iesaiņot, to varam izdarīt jēgpilni, ar cieņu pret vidi! Pakāpeniski, darot mazākas lietas, mēs varam ne tikai mainīt savu ikdienu, bet arī panākt ievērojamas pārmaiņas sabiedrības attieksmē un domāšanā,” norāda izstādes idejas autore, “Zaļā josta” pārstāve Aija Caune. Viņa cer, ka izstādē apkopotās idejas, kā dāvanu iesaiņojumu iespējams pagatavot pašrocīgi, iedvesmos iedzīvotājus šos gada nogales svētkus svinēt videi draudzīgi. “Apmeklējot lielveikalu, mēs aicinām ikvienu apmeklēt izstādi “Mans Zaļais dāvanu iesaiņojums”, lai smeltos idejas dabai draudzīgai dāvanu saiņošanai, taupot resursus un neradot liekus atkritumus,” ielūdz A. Caune.

Konkurss “Mans Zaļais dāvanu iesaiņojums” norisinājās 2019. gada rudenī, un tajā pieteiktas ap 600 dažādas idejas dabai draudzīgai dāvanu iesaiņošanai. Konkursa darbu izstāde atgādina apmeklētājiem, ka dāvanu iesaiņojumu var darināt, liekot lietā nevajadzīgas kastītes, burkas, tukšo pārtikas iepakojumu, audumu, kaltētus dabas materiālus, izlasītos laikrakstus un daudz ko citu, ne tikai taupot resursus, bet arī padarot dāvanu par neatkārtojamu mākslas darbu.

 

Plašāka informācija:

Laima Kubliņa, “Zaļā josta”, 26710793, laima.kublina@zalajosta.lv

www.tirailatvijai.lv, www.zalajosta.lv