Atraktīva un izzinoša nodarbība par drošu internetu Naujenes pamatskolas 5. klases skolēniem

Latvijas Drošāka interneta centrs jau piecpadsmito gadu pēc kārtas 2020. gada 11. februārī Latvijā organizē Vispasaules Drošāka interneta dienu, kuras sauklis – “Drošāks internets sākas ar tevi!”, aicinot ikvienu domāt par to, kā mēs katrs rūpējamies par savu drošību internetā un kāds ir mūsu ieguldījums, veidojot labāku interneta vidi.

Šīs dienas organizētajos pasākumos vienmēr piedalās arī Naujenes pamatskolas skolēni. Šī gada 13. februārī 5. klases skolēni piedalījās bibliotekārajā stundā “Drošs internets” Naujenes tautas bibliotēkā. Tās ietvaros mūsu skolas skolēni aizraujošas “Vaifija spēles” veidā apguva drošību internetā un medijpratības tēmas.

“Vaifija spēles” ir spēle, kas aptver daudzpusīgas tēmas, kas saistītas ar drošu un gudru interneta izmantošanu. Šoreiz mācību spēle par internetu bija tikpat aizraujoša kā pats internets. Turklāt interneta drošībai un medijpratībai veltītā spēle rosināja kritiski domāt, zināt un prast!

Pirms spēles skolēni sadalījās divās komandās. Spēle noritēja saspringti, jo visi skolēni parādīja labas zināšanas interneta drošības jautājumos. Pēc pareizo atbilžu skaita tika noteikts katras komandas uzvarētājs, kurš ieguva supervaroņa spējas un tika apbalvots ar diplomu. Uzvarētāji tika noskaidroti ļoti sīvā cīņā. Par uzvarētājiem ”Vaifija spēlē” kļuva Alberts NITIŠS un Aleksandrs KOKINS. Taču iespēja sajusties gudriem, drošiem un lieliskiem bija visiem spēles dalībniekiem.

Jāatzīmē, ka spēle bija lielisks veids, kā atraktīvā veidā apgūt jaunas zināšanas. Drošība internetā nav tēma, ko var iekalt no galvas. Līdz ar zināšanām skolēniem ir jāapgūst praktiskas iemaņas, kā orientēties interneta pasaulē un atpazīt pārkāpumus, tādējādi nepakļaujot sevi riskiem.

Spēlējot patiešām interesantu un aizraujošu spēli, bērni aizmirsa savu biklumu izteikties, mācijās aizstāvēt savas domas, izzuda bailes kļūdīties, radās azarts. Pašiem nemanot, viņi apguva vērtīgas zināšanas. Spēlējot šo spēli, intensīvi tiek darbināta gan kritiskā (analītiskā), gan radošā domāšana, tādējādi veicinot starpdisciplinaritāti, kas ir viena no mūsdienīgas izglītības pamatprasībām.

Paldies Naujenes tautas bibliotēkas Bērnu nodaļas bibliotekārei Aigai SOLDATJONOKAI par prasmīgo spēles vadību!

Būsim modri savu bērnu gaitās interneta vidē!

FOTOGALERIJA