Baltā galdauta noslēpumu svētki Naujenes pamatskolā

Šo pašu svētāko
Tu neaizmirsti:
vai celies debesīs,
vai jūras dzīlēs nirsti,

vai draugu pulkā
dali savu prieku,
vai viens pats satiecies
ar pretinieku –
Tu esi Latvija!

/Ojārs Vācietis/

Pavisam nemanot ir pienācis maijs ar pieneņu un gaiļbiksīšu dzeltenumu, tulpju smaržu, ar pavasarīgo lietutiņu un maija svētkiem.

Mūsu skolā 3. maijā par godu Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienai tika svinēti Baltā galdauta svētki.

Cik gan bieži ikdienā mēs katrs aizdomājamies par to, ko mums nozīmē Latvija – brīva un neatkarīga. Tieši par to mums arī lika aizdomāties pasākuma vadītāji – 9. klase skolnieces Estere SVOKA un Samanta TUKIŠA. Viņas apgalvo: ja Dievs mums ļāvis piedzimt Latvijā, tad tā nav nejaušība. “Reiz, pirms 100 gadiem, piedzima Latvija. Tā bija pavisam maza un neaizsargāta, neviena negribēta un nemīlēta. Tā spītējās pretī lielajām, varaskārajām valstīm. Ar milzīgu apņēmību darīja visu, lai būtu. Bet, kas gan bija šīs lielās apņemšanās un cerību radītāji? Tie bija cilvēki, tie bija latvieši. Latvijas spēks bija, ir un būs cilvēki. Latvija tika dibināta uz cilvēku cerībām”.

Svētku noskaņa: kopā būšanas prieks, piederības sajūta skolai, mājai, novadam, balti krekli, balti galdauti un Latvijas valsts karogs….

Galvenais ir pateikts, un var sākties sadziedāšanās, jo arī šogad Baltā galdauta svētkos dziesmās vienojās visa skolas saime. Mūzikas skolotājas Līvijas KOROĻKOVAS vadībā tika izdziedātas dziesmas „Es gribu uzzīmēt Latviju”, “Daudz laimes, Latvija!”

Svētku brīdis rosināja ikvienu aizdomāties par mūsu valsti, brīvības sajūtu un patriotiskumu. Pasākuma noslēgumā kopīgi tika izdziedāta dziesma “Pie Dieviņa gari galdi” un izjusts kopības spēks, varenums, lai izprastu, cik mums katram tomēr ir liela nozīme valsts attīstībā, tieši tāpat, kā 1990. gada 4. maijā Augstākās Padomes deputātiem bija izšķiroša nozīme balsojumā PAR Latvijas neatkarības deklarācijas atjaunošanu.

Svarīgākā atziņa, ko šie svētki audzina un māca, – dod, Dieviņ, otram dot, ne no otra mīļi lūgt! Lai mēs, kas veidojam brīvās Latvijas šodienu un rītdienu, protam iet kalnā, ne no kalna lejiņā!.

FOTOGALERIJA