Bērnu vasaras nometne “Gliemezis”

Sākoties vasaras brīvlaikam, tika atklāta  Naujenes pagasta bērnu vasaras dienas nometne ,,Gliemezis.’’ 3.jūnijā uz Naujenes pamatskolu, kopā sanāca 31 dažāda vecuma ( 6 – 10 gadi )  nometnes dalībnieks – 23 jautras meitenes un 8 aizrautīgi zēni, lai kopā draudzīgi pavadītu 3 nedēļas – aizraujoši, interesanti, sportiski, izglītojoši un izzinoši sāktu vasaras brīvdienas.

       Nometnes dalībnieki vingroja, dejoja, dziedāja, iestudēja ludziņas, piedalījās radošajās darbnīcās un olimpiskajās sporta spēlēs, kā arī ceļoja pa Latgales novadu.

      Bērni apmeklēja Daugavpils novadpētniecības muzeju, kur iepazinās ar etiķetes pamatiem, apciemoja dzīvnieciņus Daugavpils zoodārzā un mini zoo ,,JuRita’’.

      Naujenes novadpētniecības muzejā uzzināja par novada vēsturi un piedalījās radošajā darbnīcā ,,Stikla apgleznošana.’’

     Krāslavas novadpētniecības muzejā bija iespēja uzzināt par piecām tautām – latviešiem, krieviem, baltkrieviem, ebrejiem un poļiem – viņu tradīcijām un kultūru, spēlēt spēles par nacionālajiem ēdieniem, apskatīt Daugavas lokus un grāfa Plātera pili.

      Ekskursijā uz Dinaburgas pilsdrupām un Vasergelišku skatu torni bērni  uzzināja par dabas aizsargājamo parku ,,Daugavas loki’’ un Dinaburgas pili.

    Jēkabpilī brīvdabas muzejā ,,Sēļu sēta’’  iepazina senlatviešu dzīvesveidu, izmēģināja dažādus zemnieku darbus, kūla sviestu, kuru paši pēc tam nogaršoja. Atpakaļceļā bērni apskatīja arī Lielo Nīcgales akmeni.

    Nometnes laikā nometnes dalībnieki attīstīja savus talantus. Atklājās, ka daudzi ir talantīgi dziedātāji, dejotāji, sportisti, aktieri, zīmētāji un veidotāji.

    Savus talantus bērni parādīja nometnes noslēguma pasākumā, uz kuru bija uzaicinājuši ciemiņus – vecākus, vecvecākus, brāļus, māsas un draugus. Nometne noslēdzās ar kopīgu fotografēšanos, diskotēku un cienastu.

       Ātri paskrēja trīs nedēļas. Nometne bērniem paliks prātā ar:

  • daudzām  ekskursijām,
  • konkursiem (par piemiņu palika pašu gatavoties darbiņi un konkursu balvas),
  • lielo karstumu,
  • sporta aktivitātēm,
  • ar dejām, dziesmām, spēlēm un jautrību,
  • ar to, ka iegūti jauni draugi

  Nometnes dalībnieki izteica vēlmi iet nometnē arī nākamajā gadā.

   Paldies Daugavpils novada domei par finansiālu atbalstu  un Naujenes pagasta pārvaldes vadītājai Inārai Miglānei par organizatorisko  atbalstu nometnes rīkošanā. Paldies jaukajiem pedagogiem Gaļinai Naumuškinai un Sarmītei Štrauhai, pagasta pārvaldes sporta pasākumu organizatoram Sandrim Šedim un pārējiem nometnes darbiniekiem, bez kuru līdzdalības nometne nevarētu darboties.  

                            Jauku un saulainu vasaru!

Bērnu dienas nometnes “ Gliemezis “ vadītāja Inga Čalenko.

FOTOGALERIJA