“Bērnu žūrijas 2019” norise Lāču pamatskolā

Decembrī Lāču pamatskolas bibliotēkā norīt  lasīšanas veicināšanas pasākumi. Visapkārt ir redzami bērni ar grāmatām rokās. Lasa  lieli un  mazi! Lasa klusi! Lasa skaļi! Lasa priekšā! Lasa grupās! Lasa vienatnē! Lasa visi!

5- 6. klases skolēni gatavojās “Skaļās lasīšanas sacensībai”, bet mazie sākumskolēni aktīvi iesaistās “Bērnu žūrijas 2019” grāmatu lasījumos.

2.decembrī pie 2. klases skolēniem ciemojās Naujenes tautas bibliotēkas bērnu bibliotekāre Aiga Soldatjonoka. Bibliotekāre Aiga lasīja bērniem priekšā Nīderlandes rakstnieces Jūditas Kopenas grāmatu “Grāmata Benijam”.  Grāmatā  ir stāsts par meiteni ar suni, kurai patika lasīt grāmatas un meitene bieži apmeklēja bibliotēku.

Nodarbības laikā skolēni uzzināja vairākus interesantus faktus par suņiem, par to izcelšanos, šķirnēm, īpatnībām un uzvedību. Nodarbības laikā bērni ne tikai klausījās šo aizraujošo stāstu par meiteni ar sunīti, bet arī pildīja dažādus uzdevumus. Piemēram, bērni savienoja šķirņu nosaukumus ar suņu attēliem. Katrs skolēns attēloja savu mājas mīluļi un īsi prezentēja savu darbiņu. Katram bija iespēja pastāstīt par savu mājdzīvnieku un  atbildēt uz klasesbiedru jautājumiem par savu mīluli.

9.decembrī Lāču pamatskolas bibliotekāre Skaidrīte Kardele iepazīstināja 2. klases skolēnus ar grāmatu “Kaimini”. Šo grāmatu sarakstīja un krāšņi ilustrēja jauna, talantīga Izraēlas māksliniece Einatas Carfati. Kopā ar  grāmatas varoni – mazu meitenīti bērni devās pa viņas mājas kāpņu telpu augšup uz meitenes dzīvokli septītajā stāvā, kur viņa dzīvo ar vecākiem.  Pa ceļam jākāpj garām kaimiņu dzīvokļu durvīm – aiz tām gan ir interesanta un aizraujoša dzīve, jo meitenes kaimiņi ir ļoti interesantas personības. Bērni uzzināja, ka grāmata “Kaimiņi” ir pirmā grāmata, kurai autore ne tikai uzzīmēja ilustrācijas, bet arī sacerēja tekstu. Grāmata jau ir  tulkota 15 valodās. Bērni stāstīja par saviem kaimiņiem, tēlaini attēloja savu kaimiņu durvis, kuras arī ir ļoti interesantas un neparastas.

Bērni izteica velmi turpināt arī citu grāmatu lasīšanu. Daži bērni pat  pieteicās lasīt skaļi citu skolēnu priekšā.

Pateicāmies Naujenes tautas bibliotēkas bērnu bibliotekārei Aigai par aizraujošu ceļojumu grāmatu pasaulē un ilggadēju sadarbību!