Bibliotekārā stunda Naujenes pamatskolā

Šī gada 6. martā pie mūsu skolas 1. – 5.klases skolēniem viesojās Naujenes tautas bibliotēkas Bērnu nodaļas bibliotekāre Aiga SOLDATJONOKA. Viņa skolēniem novadīja bibliotekāro stundu “Mana dzimtā valoda”. Stunda notika Starptautiskās dzimtās valodas dienas, kuru visā pasaulē atzīmē 21. februārī, ietvaros.

Stunda tika veltīta bērnu rakstnieces un ilustratores Margaritas Stārastes 105. jubilejai. Bibliotekāre A. Soldatjonoka šīs stundas laikā palīdzēja mūsu skolēniem iepazīt Margaritas Stārastes pasaku pievilcību. Stundas sākumā bibliotekāre klātesošos iepazīstināja ar pasaku meistares biogrāfiju un daiļradi. Skolēni uzzināja, ka viņas mīlestība uz literatūru dzima, klausoties vecmāmiņas pasakas, teikas un tautasdziesmas un mācoties Natālijas Draudziņas ģimnāzijā, kā arī to ka kopumā māksliniece ir ilustrējusi ap 100 grāmatu – gan pašas, gan citu autoru sacerētas.

Mūsu skolas audzēkņi aplūkoja arī bērnu zemes valdnieces sarakstīto un ilustrēto grāmatu izstādi, kā arī noskatījās M.Stārastes intervijas fragmentu. Bērniem bija iespēja redzēt pašu  autori un dzirdēt viņas stāstu par to, kā iesākusies viņas draudzība ar krāsu zīmuļiem un papīru.

Mazie lasītāji bibliotekārās stundas laikā uzzināja par Zīļuku, lellīti Tinci, lācīti Rūcīti un citiem. Interesanti bija dzirdēt, ka pirmie viņas radītie tēli šogad svin savu 77 gadu jubileju, slavenajam Zīļukam aprit 58 gadi, bet Lācītis Rūcītis ir jau 42 gadus vecs. Uzzinājām arī to, ka no vasaras tēliem mākslinieces sirdij tuva bija saule. Visdažādākajos veidos tā atspīd no grāmatu lappusēm. Populārākā grāmata ir “Zīļuks”, kas tulkota krievu, vācu, lietuviešu, angļu, poļu, čehu un japāņu valodā.

Bibliotekārās stundas noslēgumā mūsu skolēniem bija noskatījās lugas “Tince grib mācīties”, kas tapusi pēc M.Stārastes pasakas motīviem, pirmizrādi. Lugu mums parādīja Naujenes tautas bibliotēkas leļļu teātra “Leļļu karuselis” aktieri. Patīkami bija redzēt, ka šajā leļļu teātrī darbojas mūsu skolas skolnieces Anželika SIŅKEVIČA (5.kl.), Evelīna ŅUKŠA (5.kl.), Marika BULE (3.kl.), Erita LITVINSKA (4.kl.)un Lauma MUKĀNE (3.kl.). Mūsu skolas mazajiem skatītājiem iepatikās jautrā pasaka par lelli Tinci, kura gribēja iet skolā.

Paldies bibliotekārei Aigai SOLDATJONOKAI par interesanto un daudzveidīgi izzinošo bibliotekāro stundu, kā arī mūsu skolēnu iesaistīšanu ārpusstundu aktivitātēs!

FOTOGALERIJA