Biedrība DAVAI aicina bērnus un jauniešus iesaisīties projektā “Mazais princis novadam”

Biedrība „DAVAI”  DAUGAVPILS – VIDE ATVĒRTA IKVIENAM aicina visus jauniešus vasaras brīvlaikā turpināt būt aktīviem un piedalīties skiču un karikatūru konkursā ar tēmu “Ko nozīmē būt atbildīgam dabas priekšā.”  Atgriežoties pie A. Ekzeperī “Mazā prinča” tēmas, gan bērni, gan pieaugušie zina, ka TU esi atbildīgs par to, ko pieradini, par draugiem, par apkārtējo vidi un dabu. Ko nozīme būt atbildīgajām par savu pagastu, par savu novadu, par savu Latviju, par savu planētu?

TU Šo ideju īsteno nelielā skicē vai karikatūrā, sūti MUMS līdz 28. augustam, un MĒS kopā ar grafiti meistaru to realizēsim grafiti mākslas darbā uz vienas no Naujenes pagasta telpas sienām. Tādējādi vēstot nākamajām paaudzēm par iedzīvotāju vērtībām un dāvāsim to Latvijas simtgadei. Skices lūdzam nosūtīt uz adresi domasaudze@gmail.com vai iesniegt personīgi Naujenes jauniešu Sporta un kultūras centrā.

Šāda veida pasākums tiek realizēts projekta „Uzlabosim savu ikdienu” ietvaros, sadarbojoties ar Daugavpils novada domi, Naujenes pagasta pārvaldi, Naujenes jaunatnes un sporta centru, Daugavpils Sikspārņu centru, Latgales zoodārzu un biedrību DAVAI.

Šovasar biedrība DAVAI kopā ar Naujenes pamatskolu un nometni „Gliemezis”, rīkoja dienas pasākumu “Atbildīgs dzīvesveids”, kura laikā jaunieši rotaļu veidā tika iepazīstināti ar iespējām, ko var darīt ikdienā, lai iespējami mazāk kaitētu dabai. Pasākuma laikā tika praktiski parādīts kā no nolietotiem T-krekliem izveidot vēlreiz izmantojamu produktu. Kopā ar skolotājiem jaunieši uztamborēja paklājiņus, kas tuvākajā laikā tiks dāvināti dzīvnieku patversmei.  Pasākumā ciemojās arī Latgales zoodārzs ar draudzīgiem dzīvniekiem: čūsku, tūkstoškājiem, Madagaskaras prusaku, krupi un citiem pasaku tēliem, izrādot dzīvniekus un ieaudzinot cieņu pret katru dzīvu radību.

Tika organizēta nakts kukaiņu darbnīcā visiem laivu brauciena dalībniekiem pie Daugavas ielejas ielokā Slutišķu ciemā. Jauniešiem un to vecākiem  bija iespēja iepazīties ar ūdens kukaiņiem un to dzīvesveidu, uzlabot savas zināšanas to noteikšanā un arī pašam kādu noķert. Pasākumā piedalījās arī Sikspārņu centrs un Latgales zoodārza iemītnieki, dodot iespēju jauniešiem pabūt Sikspārņu ādā, dzirdēt ar sikspārņa ausīm un pat mēģināt kādu saklausīt, ar speciālām ierīcēm vai ieraudzītu, kas arī izdevās. Darbnīcā piedalījās arī lielie Madagaskaras šņācošie prusaki un tūkstoškāji, ļaujot sevi pačamdīt un padzīvoties pa rokām.

Biedrība DAVAI šovasar plāno vēl divus pasākumus jauniešiem, kuru laikā būs iespēja viesoties Daugavpils dzīvnieku patversmē, Daugavpils cietoksnī un Sikspārņu centrā, kā arī piedalīties grafiti meistardarbnīcā un izveidot savu mākslas darbu.

Visu projekta „Mazais princis novadam” pasākumu mērķis ir izmantojot radošās darbnīcas paplašināt bērnu un jauniešu redzesloku par līdzdalības iespējām dabas saglabāšanā, kas ļautu jauniešiem atbildīgi izturēties pret dabas vērtībām ilgtspējā. Mūsu mērķis ir ieinteresēt jauniešus Zaļā dzīves stila piekopšanā ikdienā, minimāli iespaidojot pasauli apkārt, sākot ar ēdiena pagatavošanu, iepirkumu izvēli un brīvā laika pavadīšanu.

Visiem interesentiem lūdzam sazināties vai zvanot pa telefonu 22494096, vai rakstot vēstuli domasaudze@gmail.com

Fotogalerija

 

Vairāk informācijas par projektu:

tālr. 29888386 (Anita Franckeviča), 22494096 (Jeļena Žukova) 

e-pasts: ngodavai@gmail.com