Daugavpils novada jaunatnes salidojums

Augusts Daugavpils novada jauniešiem iesākās ar gada gaidītāko un iespaidīgāko pasākumu “Daugavpils novada jaunatnes salidojumu”, kuram šogad apritēja 10. gadu jubileja. Šogad jaunieši uz salidojumu posās uz Vaboles pagasta “Meža Mackevičiem”. Pavisam uz jaunatnes salidojumu ieradās 16 pagasti: Demenes, Dubnas, Kalupes, Kalkūnu, Naujenes, Nīcgales, Maļinovas, Medumu, Līksnas,

Sventes, Skrudalienas, Salienas, Tabores, Vaboles, Vecsalienas un Višķu pagasti.

Ierodoties uz jaunatnes salidojumu katrs pagasts līdzi veda arī kādu ziedojumu mazajiem Daugavpils Reģionālas slimnīcas bērnu nodaļas pacientiem.

Kad tika teikta svinīgā ceremonijas runa un godināti visi jaunieši karogu pacēla pagājušā gada uzvarētāji – Vaboles pagasts, jaunatnes salidojums 2019. tika atklāts.

Pasākuma programma bija spraiga un aktīva, savukārt aktivitātes pārdomātas un draudzīgas. Šogad tika izmantots jaukto komandu sadalījums, jo tas jauniešos sekmē draudzību, māca uzticēšanos un tajā pat laikā jaunieši iepazīst arī citu pagastu jauniešus un mācās komunicēties.

Katra komanda izdomāja sev nosaukumu un pārbaudīja savus spēkus un veiklību sešās disciplīnas: “Vaboles sēņotāji”, ”Snaiperi”, “Reāla kauja”, “Smilšu karalauks”, “Lāčplēša izaicinājums”, “Jaunie novada sargi”. Kad aktivitātes bija beigušās un visi atpūtušies sākas vakara daļa, kad katrs pagasts demonstrēja savu mājas darbu.

Kopvērtējumā III vietu ieguva Skrudalienas pagasta komanda, II vieta ir Naujenes pagasta jauniešiem.  Salidojuma uzvarētāji – Višķu pagasta jaunieši!

Rakstu sagatavoja: Naujenes pagasta jaunatnes lietu speciāliste

Inga Rozenštoka