Droša interneta diena Lāču pamatskolā

2020.gada 11.februārī tika atzīmēta Vispasaules Drošāka interneta diena (DID) ar saukli “Drošāks internets sākas ar tevi!”, aicinot ikvienu domāt par to, kā mēs katrs rūpējamies par savu drošību internetā un kāds ir mūsu ieguldījums, veidojot labāku interneta vidi.

Lāču pamatskolā norisinājās  pasākums, kas bija veltīts drošībai internetā. Pasākuma dalībnieki bija sākumskolas skolēni. Pasākuma laikā skolēni noskatīja īsfilmiņas par drošību internetā, par ķēdes vēstuļu sūtīšanu un saņemšanu, par personīgo informāciju internetā, par viltus profiliem. Pasākuma beigās skolēni burtu režģi meklēja vārdus, kas saistīti ar internetu, drošību tajā. Visi pasākuma dalībnieki aktīvi iesaistījās sarunā par drošību internetā, dalījās savā pieredzē, izteica savas domas, kā drīkst un kā nedrīkst uzvesties internetvidē. Visi pasākuma dalībnieki saņēma saldas dāvanas no drossinternets.lv.

Lāču pamatskolas 7. klases skolnieki devās uz Naujenes tautas bibliotēku, lai piedalītos pasākumā, kas veltīts droša interneta dienai. Pasākuma laikā skolēni spēlēja            ” Vafija spēli”, ar kuras palīdzību skolēni pilnveidoja savas zināšanas par internetu, kā arī dalījās pieredzē, kā atrast informāciju internetā un kā justies drošam internetvidē.  Skolēni  stiprināja savas sadarbības, komunikācijas un argumentēšanas prasmes. Skolēni centās sasaistīt teorētiskās zināšanas ar savu pieredzi. Spēles laikā, skolēni pilnveidoja piecas svarīgas prasmes: zināt, ko drīkst un nedrīkst teikt citiem; lūgt padomu un palīdzību pieaugušajam, kad tas vajadzīgs; domāt, pirms noticēt internetā atrodamajai informācijai; būt pieklājīgam; lietot internetu gudri. Pēc pareizo atbilžu skaita tika noteikti divi uzvarētāji, kuri ieguva supervaroņa spējas un bija apbalvoti ar diplomiem. Visi spēles dalībnieki saņēma saldas dāvanas no drossinternets.lv.