“Džeina Eira” ielikta Lāču pamatskolas Skolas somā

Lāču pamatskolas 7.-9. klašu skolēni 28. novembrī apmeklēja Daugavpils teātra izrādi “Džeina Eira”.

Pirms brauciena uz teātri skolēni sociālo zinību stundās atkārtoja uzvedības normas, ģērbšanas stilu apmeklējot teātri. Skolēni iepazinās ar noteikumiem, kā uzvesties izrādes laikā.

Literatūras stundā skolēni iepazinās ar grāmatas “Džeina Eira” īsu saturu un tās autores Šarlotes Brontē biogrāfiju. Autores biogrāfijā un romānā “Džeina Eira” skolēni saskatīja dažas sakritības.

Mūzikas stundās bērni iepazinās ar deju daudzveidību un mūzikla žanru, kā arī Latvijas Nacionālās operas solisti un vienu no pieprasītākajām koncertmāksliniecēm  Ilonu Bageli.

Izrādes laikā bērni vēroja burvīgo deju, meistarisko dziedāšanu un atraktīvus dialogus. Pārtraukumā bērni saviļņojumā diskutēja par aktieru, dejotāju un dziedātāju meistarisko uzstāšanos. Daži teica, ka apbrīno solistus ar viņu skanīgām balsīm. Vairāki apbrīnoja, cik aktieri ir iejutušies savu varoņu lomās un ticami atveido tos.

7. klases skolēni apbrīnoja aktieru spēli un specefektus, visvairāk apbrīnoja mazu meiteni, kura no skatuves droši atveidoja savu lomu un dziedāja dziesmu. Viņiem atmiņā palika arī Džeinas Eiras un viņas dvēseles klavierspēle līdzās ar sera Ročestera deju, kurā bija atveidotas melnā un baltā puses, kā klavieru taustiņi.

8. klase skolēni atzīmēja dekorācijas, aktieru apģērbus. Pēc izrādes viņi saprata, ka noteikti izlasīs grāmatu par Džeinu Eiru.

9. klases skolēni atzīmē, ka dejotāji dejoja sinhroni, katra kustība bija noslīpēta. Ka arī viņus saviļņoja dziesmas, kuras tika izpildītas operas manierē.

Pateicoties programmai “Latvijas skolas soma” mūsu skolas skolēniem bija iespēja iepazīties ar Daugavpils teātra visapmeklētāko un interesantāko izrādi!