Dzejas dienas Naujenes pirmsskolas izglītības iestādē “Rūķītis”

Vārds ir brīnums. Pateicoties vārdam, veidojas domas. Valoda un domāšana neeksistē viena bez otras. Ar domāšanu mēs atspoguļojam apkārtējo īstenību un ar valodas palīdzību šīs domas izsakām. Attīstot bērna valodu, vienlaikus tiek veicināta arī intelekta un emociju attīstība. Tas viss ir ļoti nepieciešams veiksmīgam mācību darbam skolā.

Septembris – laiks, kad Naujenes pirmsskolas izglītības iestādi “Rūķītis” sāk piepildīt jautras čalas un prieka pilnas bērnu acis. Šis ir laiks, kad arvien biežāk sākam izjust rudens dzestro elpu…Šajā laikā visā Latvijā notiek Dzejas dienas. 10. septembris arī mūsu iestādē iesākās ar dzejas rītu. Pasākumu “Pantiņš+pantiņš=dzejolītis” organizēja Naujenes tautas bibliotēka. Bērni no grupas “Zivtiņas” tikās ar dzejnieci Stepanidu Miloševiču un iepazinās ar viņas dzeju. Stepanida Miloševiča sagatavoja bērniem īstu priekšnesumu ar rotaļu varoņiem un dekorācijām. Bērni piedalījās nelielā leļļu teātra izrādē, izspēlēja dzejolīti “Vilcieniņš”, uzzināja kas ir dzejolis, autors, ilustrācija, autogrāfs. Pasākuma noslēgumā bērni pirmo reizi dzīvē saņēma grāmatu ar autora autogrāfu.

Dzejai jārada īpaša noskaņa un emocijas – šķiet, ka tieši tas šajā rītā mums visiem kopā arī izdevās. Pateicamies Stepanīdai Miloševičai par interesantu tikšanos,kā arī Naujenes tautas bibliotēkai par organizētu pasākumu!