Džimbas Drošības programma Lāču pamatskolā

Lāču pamatskola pirmsskolas grupa „Lāčuks” posma no 25.09.2018. līdz 23.11.2018. notika Džimbas Drošības programmas nodarbības.

Džimbas drošības programma ir 9 nodarbību cikls, kas paredzēts bērniem vecumā no četriem līdz deviņiem gadiem. Nodarbību mērķis ir izglītot bērnus par personisko drošību, tādejādi mazinot vardarbības riskus šo bērnu dzīvē. Mācīt bērniem personiskās drošības iemaņas saskarsmē ar citiem cilvēkiem –pazīstamiem vai svešiem, vienaudžiem vai pieaugušajiem.

Veicināt komunikāciju starp vecākiem un bērniem par personisko drošību attiecībās.

Programmas ietvaros ar mūzikas, rotaļu, filmiņu un lomu spēļu palīdzību sarežģītas tēmas kļūst bērniem labi saprotamas. Uz katru nodarbību pie bērniem nāca ciemos Džimbas aģents Jekaterina ar Džimbas lelli, stāstīja par svarīgiem drošības noteikumiem.

Džimba ir tēls, kas māca bērniem svarīgus drošības noteikumus, kā nekā – viņš nāk no tālās Drošības salas! Džimbas 9 nodarbības bija pastāstīts par tēmām:

  1. Personiskā drošība attiecībās ar citiem cilvēkiem;
  2. Es esmu es;
  3. Esi uzmanīgs, esi drošs;
  4. Ja tev briesmas draud, sauc palīgā;
  5. Nedari man tā, man tā nepatīk;
  6. Vispirms pasaki, tikai tad ej;
  7. Mans ķermenis ir mans, mans, mans;
  8. Vienmēr izstāsti sliktos noslēpumus;
  9. Mani nevar piemuļķot, jo es esmu gudrs.

Nodarbību laikā bērni izdzīvo dažādas situācijas, kuras palīdz bērniem uzzināt, kā atpazīt bīstamas situācijas, kā tajās rīkoties, pie kā vērsties pēc palīdzības. Pēdējā Džimbas nodarbībā katram bērnam tika pasniegts sertifikāts un uzdāvinātas Džimbas uzlīmīte un grāmatzīmīte.