Es – multiplikators

29.novembris Naujenes pamatskolas sākumskolas skolēniem bija interesanta un radoša diena, jo viņi piedalījās radošajā pasākumā “Es – multiplikators” multfilmu darbnīcā “Multstory”, kur iedziļinājās kinomākslas nozarē un multfilmu veidošanas procesā.

Pašā sākumā skolēni iepazinās ar multfilmu veidošanas procesā iesaistītajām profesijām (scenārista, režisora, mākslinieka, tēlnieka, operatora, fotogrāfa, animatora un aktiera profesijām), viņu darba pienākumiem, nepieciešamajām zināšanām un prasmēm multiplikatora darbā, uzzināja, kā veidot multfilmas, kādi ir multfilmu veidošanas procesu.

Savukārt praktiskās meistardarbnīcas laikā bērni paši arī iesaistījās multfilmas tapšanas procesā. Katrs uzzīmēja savu varoni filmai, tad to pārklāja ar plastilīnu un izgrieza, tad speciālā ierīcē uz fona bērnu radītos  tēlus salika un nofotografēja vairākas reizes, lai panāktu, ka tie kustās. Katram skolēnam vajadzēja ierunāt arī vārdus, ko saka viņa varonis. Palika pats grūtākais darbs – to visu samontēt kopā, lai sanāktu multfilma. To paveiks šī centra darbinieces.

Pasākums tika organizēts pateicoties ESF projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs”  finansējumam.

Paldies, Daugavpils Multstory centram par interesanto nodarbību!

FOTOGALERIJA