Iepazīstam dzimto pagastu

Tuvojas vasaras skolēnu brīvlaiks, brīnišķīgais ceriņu ziedēšanas laiks. Dzimtās dabas meži, pļavas, dabas parki mudina tos iepazīt un izpētīt  no jauna.

22.maijā Lāču pamatskolas 4., 5.un 7.klases skolēni iepazina no jauna savu dzimto Naujenes pagastu.  Projekta „Skolas soma” ietvaros devās mācību ekskursijā  uz Naujenes novadpētniecības muzeju, dabas parku „Daugavas loki”, Slutišķu vecticībnieku lauku sētu.

   Naujenes novadpētniecības muzejā bērni iepazinās ar seno sadzīves un darbarīku kolekciju etnogrāfijas ekspozīcijās “Turīga zemnieka istaba” un “Latgaliešu sadzīves priekšmeti un darbarīki”.  Viņiem bija iespēja salīdzināt mūsdienu mājas iekārtojumu un sadzīves priekšmetus ar vecvectēvu mantojumu.

   Tālāk ekskursijas maršruts aizveda uz dabas parku „Daugavas loki” . Tur pa dabas taku audzēkņi devās uz Vasargelišķu skatu torni, no kura pavērās brīnišķīgs skats uz dabas parku „Daugavas loki”. Dabas taka atklāja  skolēniem  Dinaburgas pilsdrupas  un maketu.

   Pēdējais pieturas punkts bija Slutišķu vecticībnieku lauku sēta. Šeit interesantais gida stāstījums atklāja bērniem vecticībnieku paražas, dzīvesziņu. Katrai paaudzei, tai skaitā arī skolēniem ir svarīgi redzēt, zināt un saglabāt nezūdošās vērtības – tautas tradīcijas, vēsturi un kultūru.

Autors: sākumskolas skolotāja Ināra Parfjonova

FOTOGALERIJA