Iniciatīva “Latvijas skolas soma” Naujenes pamatskolā – baleta “Pie zilās Donavas” apmeklējums

28. aprīlī Naujenes pamatskolas 6.-9.klašu skolēni  kopā ar saviem skolotājiem – Inesi LOCIKU, Ligitu KURSIŠU, Sandru KOKINU, Zinaīdu PAULIŅU – apmeklēja baleta izrādi “Pie zilās Donavas”. Šis Latvijas Nacionālās Operas apmeklējums notika iniciatīvas “ Latvijas skolas soma” ietvaros.

Tas bija ļoti satraucošs brauciens, jo baletu klātienē neviens nebija redzējis. Sajūsmu uzreiz radīja LNO ēka –  19. gadsimta arhitektūras piemineklis – un tās neatkārtojamais un krāšņais interjers, kurā vēsmoja senatne.

Ļoti iespaidīga bija izrāde, jo izrādījās, ka ķermeņa valoda, deja var visu izteikt bez vārdiem. Skolēni bija sajūsmā no savas spējas izprast uz skatuves notiekošo. Viņus iepriecināja lieliskā aktierspēle, jo īpaši – galveno lomu atveidotāju izpildījums. Baleta izrādē bija ļoti skaistas dekorācijas, gaismas efekti, kuri tika veidoti ar interaktīvo tehnoloģiju palīdzību. Neaizmirstama bija valšu karaļa Johana Štrausa brīnišķīgā mūzika, valšu skaņas, iespaidu pastiprināja baletdejotāju kostīmi, to krāsu palete. Ar interesi noskatījāmies romantisko baletu par izvēli starp mīlestību un skatuvi, sapņiem un realitāti.  Tā kā visi baletu redzēja pirmo reizi, tad skolēnu acīs varēja manīt patīkamu, neviltotu pārsteigumu. 

Diena izdevās jauka un emocijām bagāta, jo Rīga mūs sagaidīja ar silto pavasara sauli un ziedošām magnolijām.

Braucot mājās, secinājām, ka jāizmanto ikviena iespēja uzzināt jaunu, bagātināt sevi ne tikai ar modernām lietām, klasiskās vērtības nekad nenoveco.

Iniciatīva «Latvijas skolas soma» sniedz brīnišķīgu iespēju kopt un bagātināt savu garīgo mantojumu, savu prātu un dvēseli.

Mēs ļoti pateicamies iniciatīvas organizatoriem par lielisko iespēju apmeklēt Latvijas Nacionālu Operu un konkrēto izrādi “Pie zilās Donavas”, iesakām arī citiem doties uz Rīgu un noskatīties kādu no izrādēm. Protams, jebkuras augstvērtīgas izrādes apmeklējums ir apsveicams, jo tā var iepazīties ne tikai ar teātra mākslu un izcilu aktierspēli, bet ar citu brīnumainu pasauli!

 Izsakām Naujenes pagasta pārvaldei par transportu, kā arī šoferim Alfonam ARTEMJEVAM par prasmīgu un drošu vešanu!

FOROGALERIJA