Izrāde “Bīstamais pagrieziens” Daugavpils teātrī

Šī gada 9. novembrī Naujenes pamatskolas 5. un 6. klases kopā ar klases audzinātājām Zinaīdu PAULIŅU un Ingu ČALENKO skolēni programmas „Latvijas skolas soma” ietvaros apmeklēja Daugavpils teātra izrādi “Bīstamais pagrieziens”  (rež. O. Šapošņikovs), kuras autors ir atzīts angļu rakstnieks un dramaturgs Džons Bointons Prīstlijs . Šajā viņa darbā pirmo reizi tika atspoguļots autora uzskats, ka mūsu pagātne, tagadne un nākotne ir nesaraujami saistītas – mūsu domu un darbu sekas neizbēgami ietekmē mūsu nākotni, gan cilvēkus mums apkārt.

Izrādē “Bīstamais pagrieziens” skolēniem tika piedāvāta iespēja ielūkoties, kas notiek Anglijas ārpilsētas mājas salonā, kur sanākusi kāda maza, draudzīga kompānija, jo šķietami laimīgais Keplenu pāris uzaicinājis savus draugus uz saviesīgām vakariņām. Izdzirdot radio lugas  “Gulošais suns” fragmentu, draugi sāk apspriest, kas ir labāk – vienmēr teikt patiesību vai atstāt vietu arī meliem. Patīkamais vakars kļūst par īstu pārbaudījumu varoņiem, un rodas jautājums – varbūt patiesība ir kā snaudošs suns, kuru dažkārt labāk nemodināt? Vakara gaitā katram no varoņiem nāksies izvēlēties – teikt patiesību vai melot. Grūtākais nebūs atklāt patiesību. Galvenais pārbaudījums – pieņemt patiesību.

Skolēni ar lielu interesi vēroja aktieru spēli, kā arī visi  jau pirmā cēlienā beigās gribēja zināt, kurš tad ir vainīgais. Interesanti bija vērot izrādi nedaudz netradicionālā veidā – skatītāji sēž uz skatuves (luga uzvesta kamerzāles apstākļos). Paldies Daugavpils teātra kolektīvam par sadarbību un brīnišķīgo izrādi!

Lietderīgi 5. un 6. klases skolēni pavadīja laiku arī līdz izrādei. Tā 5. klases skolēni kopā ar klases audzinātāju Z. Pauliņu aplūkoja pilsētas svētku rotājumu, bet 6. klases audzēkņi un klases audzinātāja I. Čalenko iepazinās tuvāk ar mūsu pilsētas un novada vēsturi Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā.

FOTOGALERIJA