Jauniešu dalība INTERREG Latvija – Lietuva projekta BALTIC TECHNO SHOW ON AIR aktivitātēs

Laika posmā no 19.-21. septembrim Daugavpils novada jauniešiem tika piedāvāta unikāla iespēja – doties uz Lietuvu un piedalīties Zarasu rajona kultūras centra rīkotajās apmācībās par gaismas un skaņas režiju nelieliem pasākumiem BALTIC TECHNO SHOW ON AIR.

Ierodoties Lietuvā apmācības sākas iepazīstoties ar skaņas un gaismas operatoru darbu (lektori: Kazimieras Likša, Vitalijus Matrosovas), tālāk sekoja dažādas iepazīšanās un grupu saliedēšanas aktivitātes, kuras arī vadīja pieredzējis eksperts Ernestas Šaltis, bet tālāk sekoja nepieciešamie sagatavošanās darbi gaismas un lāzeru šovam.

Šī pasākuma laikā tika izmantotas neformālās izglītības metodes un jauniešiem pašiem bija iespēja piedalīties gaismas un lāzeršova sagatavošanā no paša sākuma līdz beigām un noslēdzoties pasākumam jaunieši paši varēja novērtēt savu darbu un ieguldītās pūles pasākuma tapšanā.

Jaunieši, kuri pārstāvēja Naujenes pagastu un arī Daugavpils novadu šajā projektā uzskata, ka ir ieguvuši nelielu pieredzi ne tikai par gaismas un skaņas režiju nelieliem pasākumiem, bet arī ir ieguvuši nelielas zināšanas par pasākumu organizēšanu, vadīšanu un plānošanu, noslēgumu pasākumu organizēšanu un plānošanu. Svarīgs ieguvums mums visiem ir arī darbs starptautiskā vidē, jo mums bija atšķirīga gan valoda, gan kultūra, gan mentalitāte, bet mūs vienoja viens mērķis – noorganizēt neaizmirstamu pasākumu!

Rakstu sagatavoja Naujenes pagasts jaunietis Dmitrijs Ivanovs kopā ar jaunatnes lietu speciālisti Ingu Rozenštoku.