„Kad pasaka vairs nav pasaka” Naujenes kultūras centrā.

20. decembrī Naujenes kultūras centrā norisinājās uzvedums bērniem un pieaugušiem ar pasakainu, bet tajā pašā laikā diezgan reālistisku, nosaukumu „Kad pasaka vairs nav pasaka”.

—–Darbība norisinās ziemā, kādā pasakainā Naujenes mežā, kur robeža starp reālo un pasakaino tiek dzēsta, kur iespējama draudzība un savstarpējā palīdzība starp dažādiem raksturiem. Šeit viss ir iespējams! Tāpēc pasakas galvenie varoņi ir ļoti dažādi ne tikai pēc vecuma, pieredzes un temperamentiem, bet arī pēc dzīves nostājas! Mīļās un gādīgās vecmāmiņas lomā iejutās Anita Auzāne. Pasakas aktīvākā varoņa  – zaķa loma ļoti labi piestāvēja Ļubovai Saklekalnei, kura ir arī pasakas scenārija autore un režisore. Zaķis – enerģisks un draudzīgs, īsts piedzīvojumu meklētājs un mūžīgais sapņotājs. Ar savu bezbēdību un kaisli uz piedzīvojumiem nemitīgi ievelk sevi un draugus dažādās dēkās. Elegantās un pedantiskās kaķenes lomu izspēlēja Regīna Kokina. Viņa, kā īstā kaķene,  ir viltīga, bet nekad neko negrib darīt tāpat vien un tikai, pateicoties nemierīgajam  zaķim, nekad nesēž mājās. Ceturtais pasakas varonis, kuru attēloja Vanda Gibovska, ir krāšņs un spilgts eksotiskais papagailis, kuru bezatbildīgie saimnieki ziemas vētrā „palaida brīvībā”. Tomēr, satiekot zaķi un kaķi, papagaiļa dzīve kļūst par īstiem svētkiem!

Sagaidot Ziemassvētkus, vecmāmiņa un trīs draugi saņem vēstuli no Ziemassvētku vecīša par tā ierašanos! Ziemassvētku vecītis ieradās ne tikai apsveikt bērnus un dalīt dāvanas, bet arī uzspēlēt  akordeonu, kamēr bērni kopā ar pasakas varoņiem gāja rotaļās un dziedāja dziesmas! Paldies arī Viktoram Petaško, kurš iejutās Ziemassvētku vecīša lomā un dāvāja prieku gan bērniem, gan visiem klātesošiem.

Naujenes kultūras centra kolektīvs  izsaka pateicību Daugavpils novada kultūras centra vadītājai Intai Uškānei par sadarbību un atbalstu, Olgai Gžibovskai par māksliniecisko noformējumu, burvīgajiem aktieriem – Anitai Auzānei, Regīnai Kokinai, Ļubovai Salekalnei, Vandai Gibovskai un Viktoram Petaško. Paldies Valdim Grebežam un Edgaram Ļaham par dekorācijām.

Fotogalerija