Lāču pamatskolas 1.a klases skolēnu ceļojums uz kaķu pasauli

1.martā Starptautiskajā kaķu dienā, izstāžu cikla “Bibliotēkas vitrīnas stāsti” ietvaros, Naujenes tautas bibliotēkā tika atvērta Jeļenas Ivancovas kaķu figūriņu kolekcijas izstāde “Kaķu pasaulē”. Izstādē apskatāmas 120 kaķu figūriņas no dažādiem materiāliem.
     Ievērojot epidemioloģiskos drošības pasākumus, klātienē izstādi var apskatīt tikai tie bibliotēkas apmeklētāji, kuri atnāk uz bibliotēku lai saņemtu grāmatas līdzņemšanai, bet Lāču pamatskolas 1.a klases skolēniem izdevās apskatīt šo brīnišķīgu izstādi tiešsaistē.
       2021. gada 12. martā Bērnu nodaļas bibliotekāre Aiga Soldatjonoka novadīja virtuālo kaķu kolekcijas izstādes atklāšanu. Bērni uzzināja, kas ir kolekcionārs, kā tiek  veidotas kolekcijas. Daži skolēni pastāstīja par savām mājas kolekcijām. Bibliotekāre iepazīstināja bērnus ar Jeļenas Ivancovas kaķu kolekciju, pastāstīja par to, kā radās ideja izstādes  izveidošanai, kādi kaķīši ir kolekcijā,  kur tie tika iegādāti vai no kurienes atvēsti. Skolēni ar lielu sajūsmu un prieku pētīja jaukas, skaistas minkas. Kolekcijā apskatāmie kaķīši izgatavoti no dažādiem materiāliem arī daudz ir roku darinājumu, ko izgatavojuši amatnieki, ir arī tādas kaķu figūriņas, kuras ir izgatavotas tikai vienīgā eksemplārā. Visas kaķu figūriņas ir vienādi dārgas kolekcijas autorei, bet vistuvākā sirdij – ir kaķītis-piramīda, kuru uzdāvināja Jeļenai viņas mamma uz Jauno gadu vēl bērnudārzā, gandrīz pirms 40 gadiem. Tāpat ļoti mīļš ir kaķītis, kuru izgatavojis un uzdāvinājis, pazīstamais Daugavpils mākslinieks, tēlnieks Pēteris Hudobčenoks.
Turpinot kaķu tēmu, bibliotekāre lasīja priekšā Džūditas Kerras grāmatu “Aizmāršīgā Mince”. Šajā grāmatā stāstīts par to, ka kaķenīte Mince aizmāršības dēļ allaž iekuļas kādās nepatikšanās. Taču vienā reizē pienāk nakts, kad viņas aizmāršība lieti noder… Stāsts ir ļoti interesants, labsirdīgs un asprātīgs.
Liels paldies Lāču pamatskolas bibliotekārei Skaidrītei Kardelei un 1.a klases audzinātājai Lolitai Promai par atsaucību un palīdzību attālinātās bibliotekārās stundas organizēšanā.
Vairāk par izstādi skat. šeit.
Izstāde “Kaķu pasaulē” darbosies no 2021.gada 1.-31.martam Naujenes tautas bibliotēkā, tās darba laikā, pēc adreses Daugavas iela 31A, Krauja, Naujenes pagasts, Daugavpils novads. tālr. 65450246, biblioteka@naujene.lv .