Lāču pamatskolas 6. klases audzēkņi Mežu ekspedīcijā

11. septembrī mēs, 6. klases izglītojamie, kopā ar savu klases audzinātāju devāmies meža ekspedīcijā.

Pirms devāmies uz mežu mums notika ievadnodarbība Latvijas valsts mežu ekspedīcijai, kur mēs izpildījām dažādus uzdevumus un uzzinājām par meža daudzveidīgo nozīmi. Latvijas valsts mežu ekspedīcija bija aptuveni 2 km garš, izglītojošs pārgājiens dabā. Šim pārgājienam bija 10 meža izziņas pieturvietas, kurās mūs sagaidīja pieredzējuši mežsaimnieki.

Ierodoties pasākuma vietā, mūs sagaidīja Latvijas valsts mežu darbiniece, meža apsaimniekošanas plānošanas vadītāja Daiga Ancāne, kura mūs iepazīstināja ar meža ekspedīcijas norisi un izsniedza darba burtnīcas un zīmuļus. Mežā mums bija noteikts maršruts pa kuru mēs gājām, pārejot no vienas pieturpunkta uz otru. Katrā pieturpunktā vadītājs mūs iepazīstināja ar tēmas nosaukumu un izstāstīja par mežu nozīmi un to kā kopt mežu, kā arī deva mums praktiskus vai radošus uzdevumus, kurus mēs risinājām gan individuāli, gan grupās, iegūtos rezultātus mēs pierakstījām darba burtnīcās. Maršruta beigās mūs gaidīja pikniks labiekārtotā atpūtas vietā, kur mēs ēdām līdzi paņemtās pusdienas. Mežā mēs pavadījām aptuveni 3 stundas, laiks aizritēja nemanāmi un mums ļoti patika šāda veida pavadīšana mežā.

Visvairāk mums patika mērīt koka augstumu, skaitīt kokus, retināt mežu, noteikt koka vecumu, pārvērsties par meža pētniekiem, nosakot ideālos kokus, būvēt konstrukciju  „Da Vinči tilts”, kas ir būvējams bez naglām un iemēģināt to pašiem.

Paldies Latvijas valsts mežiem par doto iespēju iepazīt mežu un meža dotās veltes!

Autors: Zita Barševska