Lāču pamatskolas dejotāji Kuldīgā

Gandrīz katru gadu notiek festivāls ‘”Latvju bērni danci veda” un šogad tas no 2.-3. jūnijam notika Kuldīgā. Visa mācību gada laikā cītīgi tika apgūts deju repertuārs, veiksmīgi nodejots skatē un    Daugavpils novada dejotāji varēja doties uz šo festivālu. Arī Lāču pamatskolas 3.-6. klases tautas deju polciņa dalībnieki devās uz Kuldīgu. Dejotājiem bija iespēja pa ceļam apstāties Tērvetē un apmeklēt Tērvetes tauriņu māju, kurā ieraudzījām aptuveni  20  tauriņu sugas un vērojām kā kūniņās aug un no kūniņām šķiļas jaunā taureņu paaudze. Tad izstaigājām Tērvetes pasaku mežu, lai atmiņā atsauktu A. Brigaderes pasaku lugu varoņus, satikām rūķus un raganu. Vislielāko prieku  skolēniem sagādāja mājiņu apskate rūķu ciemā un rūķu pilsētā.

Vakarpusē iebraucām Kuldīgā un devāmies gājēju ekskursijā pa vecpilsētu. Tā ir unikāla 14. gs -16. gs pilsēta  mūsdienu pilsētā – mājas ar norobežotiem pagalmiem, dakstiņu jumti, teikas, ķieģeļu tilts ar arkām un protams Ventas rumba.

Sestdien  Latgalē bija auksti un vējaini, bet Kuldīga 4000 dejotājus lutināja ar siltu un saulainu laiku. Svētku kulminācija sākās ar kolektīvu gājienu, kuru vēroja ciemiņi un  vietējie iedzīvotāji. Festivāls noslēdzās ar lielkoncertu, kurā  godam  izdejojām Daugavpils novada programmu „Nāc mežā ciemoties”. Mājās atgriezāmies noguruši, bet gandarīti par braucienu. Paldies  Daugavpils novada pašvaldībai un Naujenes pagasta pārvaldei par transportu, siltām ēdienreizēm, naktsmītnēm.

 

Sagatavoja  Lāču pamatskolas skolotāja Iveta Meškovska