Lāču pamatskolas ekskursija “Apceļosim Latgali!”

Maija nogalē mēs 5. klases skolēni, kopā ar klases audzinātāju un vecākiem devāmies mācību ekskursijā. Mūsu mērķis bija apskatīt Latgales skaistākās ainavas, kuras radīja daba un pats cilvēks. Pirmā mūsu pietura bija “Dabas izglītības centrs “Rāzna” ”. Centrā mums pastāstīja kādas pēdas atstāj pēc sevis dzīvnieks, interesanti bija novērot čiekurus. Centrā vēl mēs likām puzzles.

Bet pēc tam apsēdāmies mašīnās un devāmies uz Akmens taku. Tā bija taka, kura ir veidota gar akmeņiem – “Zirga pēda”, “Āža mugura”,”Velna pēda” un citiem. Ejot pa taku mēs iepazināmies ar augiem, dzīvniekiem, putniem, kukaiņiem, kuri dzīvo takas tuvumā. Apskatījām pļavas veidus – mitro un sauso pļavu. Kā arī paši ieraudzījām, kā atšķiras sausās un mitrās pļavas augu valsts.

Tālāk mūsu ceļš aizveda pie Mākoņkalna. Mēs pārvarējām 300  pakāpienus un bijām kalna virsotnē. No Mākoņkalna virsotnes pavērās pasakains skats, daba  brīnumskaista, un lejā viss šķiet ļoti mazs.

Nokāpjot lejā mēs nolēmām braukt pie Ežezera, jo mēs dzirdējām ka šis ezers ir neparasts. Ežezers  ir ezers Dagdas novada   Ezernieku un Andzeļu pagastos. Salām bagātākais ezers Latvijā un pat visā Baltijā.

Pēc tam mēs izbraucām cauri Dagdai un devāmies uz Aglonu. Pa logu redzējām Aglonas baziliku, turpinājām ceļu līdz Kristus Karaļa kalnam. Tur mēs apskatījām liela izmēra koka skulptūras.  Apskatījām koka baznīcu, Paradīzes dārzu, Noasa šķirstu un citas skulptūras.

Mūsu gala mērķis bija Velnezers. 10 kilometrus no Aglonas, Škeltovas pagastā, priežu meža ielokā atrodas neliels ezers – Velnezers, saukts arī par Čertoku. Savu nosaukumu tas ieguvis, pateicoties mistiskiem notikumiem, kas apvij šo ezeru, un popularitāti tūristu vidū iemantojis savas unikālās krāsas dēļ. Ezers ir zaļgans ar ļoti dzidru ūdeni.

Paldies mūsu vecākiem un klases audzinātājai Skaidrītei Kardelei par iespēju iepazīt mūsu dzimtenes brīnumskaisto dabu,  jautri un izzinoši pavadīt laiku kopā ar klasesbiedriem.

Fotogalerija