Lāču pamatskolas izglītojamie Rīgā

12.maijā Lāču pamatskolas sākumskolas izglītojamie devās mācību ekskursijā, kuras galvenais mērķis – apmeklēt Latvijas Dabas muzeju un Latvijas Leļļu teātri. Katru gadu Latvijas Leļļu teātris piedāvā iespēju apmeklēt izrādi bezmaksas. Šogad mēs ar prieku izmantojām šo iespēju un noskatījāmies izrādi „Следствие ведут Колобки”.  Mūsu skolas bērni apmeklēja Leļļu teātri pirmo reizi un bija sajūsmā gan no izrādes, gan no teātra. Esam ļoti pateicīgi teātra darbiniekiem par laipnību un piedāvāto iespēju.

Pirms izrādes apmeklējām Latvijas Dabas muzeju. Muzeja apmeklēšanas mērķis bija iepazīstināt bērnus ar muzeju, nostiprināt stundu laikā iegūtās zināšanas un iegūt jaunas. Pirmklasnieki uzzināja daudz jauna no sava pedagoga.  Ar milzīgu interesi bērni pētīja Latvijas augsnes uzbūvi, paostīja dzintaru un sēravota ūdeni, brīnījās  par zilā vaļa zobu izmēru, salīdzināja putnu ligzdas, pat paši ieguva elektrību! Šis muzeja apmeklējums bija izzinošs, tā laikā bērni ar platām acīm mēģināja izpētīt pēc iespējas vairāk. Nākošreiz plānojam apmeklēt vienu no muzeja piedāvātām mācību stundām.

Ekskursijas noslēgumā izstaigājām Vecrīgas šaurās ieliņas, pakavējāmies pie Brīvības pieminekļa, pētot akmeņus, no kuriem izveidots piemineklis, apskatījām brīvības cīnītāju tēlus, vērojām goda sargu maiņu, priecājāmies par varavīksni Vērmanes dārza strūklakā. Atgriežoties skolā, izglītojamie savus iespaidus par ekskursiju atspoguļoja zīmējumos un domrakstos.

 

Lāču pamatskolas direktora vietniece audzināšanas jomā Jeļena Ovčiņņikova