Lāču pamatskolas skolas soma ceļo uz “Pilsētu pie upes”

23.janvārī Lāču pamatskolas 5.-9. klases skolēni iniciatīvas “Latvijas skolas soma” ietvaros devās uz Daugavpils kinoteātri “Silver Screen Daugavpils”, lai iepazītos ar režisora Viestura Kairiša 2020. gada filmu “Pilsēta pie upes”. Viestura Kairiša filmas scenārijs tapis pēc Gunara Janovska romāna motīviem. Tas ir stāsts par parasta cilvēka dzīvi starp trijām varām, divām sievietēm un jūtām, kas plosa viņa sirdi. Filma ataino viņa ikdienu gleznainajā dzimtajā Latgales pilsētiņā pie upes. Filma skan latviešu, latgaliešu, krievu, jidiša un vācu valodas, kas piešķir  filmai vēl krāšņāku un interesantāku kolorītu. Filmā  bija lieliska iespēja izbaudīt gan Latvijas, gan Lietuvas, gan Čehijas aktieru spēli.

Skolēni ar sajūsmu dalījās savos iespaidos par filmu.

“Mani saviļņoja dabas krāšņums un upes varenums.”

“Dažreiz filmas notikumi aizrāva mani tā, ka es nevarēju apvaldīt asaras.”

“Es izdzīvoju katru mirkli kopā ar filmas varoņiem.”

“It īpaši man iepatikās Zisele, kuras lomu atveidoja čehu aktrise, kas speciāli bija iemācījusies latgaliešu valodu. ”

“Brīžiem es nesapratu galvenā varoņa Anša rīcību. Bet vēlāk es sapratu, ka nav svarīgi , kas ir pie varas, galvenais – precīzi un godprātīgi  pildīt savu darbu.”

“Es apbrīnoju režisora darbu, kurš prasmīgi apvienoja gan dabas skaistumu, gan cilvēkus, gan notikumus, kuri norisinājās filmā.”

Pateicoties programmai “Latvijas skolas soma”, mūsu skolas skolēniem bija iespēja iepazīties ar Latvijas visjaunāko filmu!