Lāču pamatskolas skolēni ar “Skolas somu” plecos ceļo uz Latvijas Nacionālo operu

2.novembra rītā Lāču pamatskolas 5., 6., 7.  klases skolēni pulcējas pie skolas, ar nepacietību gaidot skolas autobusu, kurš aizvedīs viņus uz baletu “Pie zilās Donavas”. Pavasarī mūsu skolas skolēni  jau bija ekskursijā Latvijas Nacionālajā Operā, un tur viņiem ļoti iepatikās. Pēc ekskursijas bērni izteica velmi apmeklēt vēl kādu izrādi šajā varenajā ēkā. Bērnu sapnis piepildījās šogad, kad bija iegādātas biļetes  uz  Riharda Štrausa baletu “Pie zilās Donavas”.

Pirms baleta apmeklējuma skolēni mūzikas stundā iepazinās ar Riharda Štrausa daiļradi, baleta īsu saturu un video no baleta izrādes, kā arī izveidoja baleta afišu.

Sociālo zinību stundā skolēni iepazinās ar baleta “Pie zilās Donavas” radošo grupu un galveno lomu izpildītājiem, kā arī par uzvedības etiķeti teātrī. Latviešu valodas stundā 7. klases skolēni izstrādāja pamācību, kā uzvesties teātrī un aprakstus par baleta “Pie zilās Donavas ” vadošajiem baletdejotājiem.

Ierodoties Operā, bērni uzmanīgi noklausījās operas darbinieces stāstījumu par to, kā uzvesties baleta skatīšanas laikā un ieņēma savas vietas, ar nepacietību gaidot uzveduma sākumu. Ar pirmajām mūzikas skaņām visi sastinga, ar izbrīna un sajūsmas pilnām acīm vērojot notiekošo uz skatuves.  Bērni apbrīnoja zāles krāšņo noformējumu, dekorācijas uz skatuves, mākslinieku kostīmus, dzīvo simfonisko mūziku, video efektus,  bet visvairāk aplausu un apbrīna izraisīja deja. Daži bērni starpbrīžos uztraukušies jautāja: “Vai viņiem nesāp kājas, dejot uz pirkstu galiem?”, bet otrie piezīmēja: “Cik skaistas dekorācijas!”, “Cik skaisti baletdejotāju tērpi!”,  “Mani saviļņoja šī burvīgā mūzika!”, “Mani izrāde saviļņoja tik stipri, kā es pat mazliet paraudāju!”, “Es gribētu apmeklēt vēl kādu citu uzvedumu!”.

Bērnu sapņi tik tiešām spēj piepildīties. Arī mūsu skolēnu sapnis piepildījās, pateicoties programmai “Latvijas Skolas soma”.