Lāču pamatskolas skolēni Berķenelē

18. aprīļa saulainajā rītā, mēs 1., 2, 3. un 6. klases skolēni, devāmies ar mūsu klases audzinātājām ekskursijā uz Berķeneli „Latvijas Skolas soma” iniciatīvas ietvaros. Mums bija iespēja redzēt Jāņa Pliekšana māju, kur viņš kopā ar saviem vecākiem dzīvoja no 1872. līdz 1881. gadam. Berķeneles pusmuižā veidojas topošā dzejnieka personība un top pirmie dzejoļi. Raiņa mājā mums bija iespēja apskatīt dzejniekam veltītas ekspozīcijas, piedalīties radošajā darbnīcā. Mēs apskatījām Raiņa mājas ekspozīcijas “Rainis un Berķenele” un “Bērnistaba”.

Bērnu iespaidi par Raiņa mājas apmeklēšanu.

“Visvairāk man patika senas mēbeles un stilizēts  zirgs  parkā.”

“Šodien bija visforšākā diena, jo mēs meklējam atbildes uz jautājumiem par Jāni Pliekšānu, pastaigājāmies pa  Berķeneles parku un atraktīvā un neparastā veidā iepazināmies ar mūsu gidēm. Bet visvairāk man patika rakstīt ar tintes spalvas kātiem apsveikumus.”

“Pastaigājoties pa parku, mēs meklējam bišu stropus, mīlestības tiltiņu, dīķi ar mēness meitiņas atspulgu. Vēl man patika zvanīt zvanā, griezt Saules ratu.“

“Brauciens uz Berķeneli bija interesants, jo mēs iejutāmies Raiņa skolās gaitās. Rakstījām ar spalvaskātiem un tinti apsveikumus viens otram.”

“Mūsu ekskursija sākās ar to, ka mums pastāstīja par Jāņa Pliekšāna bērnību un skolas gaitām. Mēs uzzinājām, kā mācījās bērni tolaik, kādi bija mācību piederumi. Ekskursijas vadītājas pastāstīja mums, kādas tiesības bija skolēniem un skolotājiem laikā, kad mācījās J. Pliekšāns.”

“Mums bija iespēja pastaigāties Raiņa mājas apkaimē, mēs apskatījām Berķeneles kapus un Berķeneles evaņģēliski luteriskās baznīcas  ēku, kura pašlaik nedarbojas.”

Mums ļoti viss patika, gan „kvests” Raiņa mājas pirmajā stāva, gan pastaiga pa jauko Berkeņeles parku. Visvairāk mums palika atmiņā atraktīvā un izzinoša apsveikumu rakstīšanas darbnīca. Pēc ekskursijas mēs nofotografējamies mums iepatikušās vietās un  devāmies  uz autobusu, lai atgrieztos mājās.  Ekskursija bija aizraujoša, interesanta un arī deva mums jaunas zināšanas. Mēs labprāt dotos šādā ekskursijā vēlreiz!

Mēs pateicāmies Raiņa mājas darbiniecēm Inesei Bērziņai un Lilitai Novickai par interesantu un izzinošu ekskursiju!

FOTOGALERIJA