Lāču pamatskolas skolēni iepazīst sava pagasta kultūrvēsturisko un vēsturisko mantojumu

15. maijā mēs, Lāču pamatskolas 6. un 8. klases skolēni, devāmies aizraujošajā ceļojumā pa savu dzimto Naujenes pagastu.  Šī ekskursija palīdzēja iepazīt mūsu brīnumskaisto Naujenes pagastu, kurš ir bagāts  ar kultūrvēsturiskiem, vēsturiskiem un dabas objektiem. Mūsu ceļojums sakās ar izzinošu ekskursiju Naujenes novadpētniecības muzejā. Muzejā mēs  iepazināmies ar mūsu slavenās novadnieces tēlnieces Valentīnas Zeiles darbiem. Ar tēlnieka darbu mēs tuvāk iepazināmies, noskatoties filmu par to, kā top tēlnieces darbi, un atpazinām jau gatavu darbu, kurš pašlaik atrodas muzeja ekspozīcijā. Vēl mēs ar interesi apskatījām izstādes, kuras bija veltītas izglītībai, medicīnai, muižnieku dzīvei, modei. Daudz jauna uzzinājām par spoguļu rašanās vēsturi, bijām izbrīnīti, ka spoguļi bija ļoti dārgi.

Pēc muzeja apmeklējuma mēs  devāmies tālāk, mūsu ceļš veda pie Dinaburgas pils maketa, kas atrodas Daugavas labajā krastā. Mēs uzmanīgi aplūkojām gan pils maketu, gan izpētījām mūri, kas palika no senās pils pamatiem.

Tālāk mēs devāmies pie Vasargeļišku skata torņa, kur visdrosmīgākie no mums mūsu skolotājas pavadībā uzkāpa uz torņa pašu augšu. Torņa augstums ir 24 metri. No torņa paveras brīnumskaists skats uz dabas parku “Daugavas loki” un Naujenes pagasta tuvāko apkārtni.

Mūsu ceļojuma galamērķis bija Slutišķu sādžas apmeklējums. Tur mūs sagaidīja ļoti īpatnējs skats. Mēs iepazināmies ar 19. gadsimta vecticībnieku mājām un dzīvesveidu. Mums ļoti iepatikās stāsts par vecticībnieku dzīvi, un par to, kādas mēbeles un trauki tika izmantoti ikdienā un svētku reizēs. Mūs izbrīnīja, ka vienai un tai pašai lietai var būt vairāki nosaukumi, kuri ir atkarīgi no šis lietas izmantošanas mērķa.

Pateicamies Naujenes novadpētniecības muzeja direktorei Evitai Kusiņai – Koļesņikai, vecākai muzeja speciālistei Mārai Kampānei un muzeja speciālistei Ludmilai Pimenovai par izzinošu ekskursijas vadīšanu!

Autors: Lāču pamatskolas 6. klases skolēni