Lāču pamatskolas skolēni mācās vēsturi un mākslu Rīgā

10. maijā Lāču pamatskolas 7. – 9. klašu skolēni iniciatīvas „Latvijas Skolas soma” ietvaros devās ekskursijā uz Rīgu. Ekskursijas laikā bija apmeklēts Ž. Lipkes memoriālais muzejs, Latvijas Nacionālā bibliotēka, Melngalvju nams un Latvijas nacionālas operas un baleta nams.

Ž. Lipkes memoriālajā muzejā skolēniem bija lieliska iespēja iepazīties ar Ž. Lipkes ģimenes varoņdarbu Otrā pasaules kara laikā. Gids stāstīja ar kādām  grūtībām un riskiem sastapās Ž. Lipkes ģimene kara laikā, glābjot ebreju dzīvības. Filmas fragmentā bija iespēja redzēt Ž. Lipkes sievu un klausīties viņas, kā aculiecinieces, stāstu par tiem šausmu pilniem gadiem.

Latvijas Nacionālajā bibliotēkā bija organizēta orientēšanās spēle. Veicot noteiktus meklēšanas uzdevumus bija lieliska iespēja apceļot un iepazīties ar bibliotēkas telpām, redzēt daudzveidīgus bibliotēkas piedāvājumus dažādās nodaļās.

Nākošais mūsu objekts bija Melngalvju nams. Vēsturiskos tērpos apģērbtie gidi pastāstīja par nama vēsturi un dzīvi mūsdienās. Skolēniem bija iespēja iepazīties gan ar 14.gs. tirgotāju dzīves veidu, gan ar ēkas izmantošanu mūsdienās, jo vairākus gadus tas bija ne tikai muzejs, bet arī Latvijas valsts prezidenta rezidence.

Pēdējais mūsu ekskursijas objekts bija Latvijas nacionālās operas un baleta nams. Mums pastāstīja par šīs ēkas vēsturi un mūsdienu darbību, parādīja kā tiek organizēts darbs operas ēkā, kā notiek gatavošanās izrādēm.            

Esam pateicīgi visiem muzeju gidiem, operas un bibliotēkas darbiniekiem par brīnišķīgo, neparasto, aizraujošo, saturisko un interesanto ceļojumu!

Autori: Anna Kondrašenkova, Natāļja Laitāne