Lāču pamatskolas skolēni Rēzeknē

Bērnu aizsardzības dienā – 1. jūnijā – Lāču pamatskolas teicamnieki un sākumskolas dziedātāji un dejotāji devas ekskursijā uz Rēzekni. Ar lielu mīlestību pret savu pilsētu gide Marina pastāstīja bērniem par Rēzekni. Ekskursija sākas pie laukuma, kur šobrīd tiek celts Olimpiskais centrs. Bērni apskatīja stilizētu olimpisko lāpu, viesnīcu “Restart” un atklāto baseinu pie viesnīcas. Pēc tam skolēni uzzināja par Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas  vēsturi un apskatīja to. Tālāk ar autobusu devās pie pieminekļa “Vienoti Latvijai” jeb “Latgales Māra” un uzzināja par traģisko pieminekļa likteni; apskatīja vēstniecību  “Gors” un uzzināja kas slēpjas zem burta “ O ” vēstniecības nosaukumā; izbaudīja strūklakas vēsumu; iepazinās ar Rēzeknes vēsturi bildēs; apskatīja pieminekli par godu Latgales kongresa simtgadei; saskaitīja stariņus pie pieminekļa, kuri simbolizē kongresa pilsētas dalībnieces; noklausījās stāstu par Rēzeknes pili; apskatīja  Rēzeknes pils maketu un pilsdrupas.

Milzīgs paldies mūsu gidei Marinai, kurā profesionāli, interesanti, ar mīlestību, bērniem pieejama formā stāstīja par savu mīļāko pilsētu. Marinas vadībā pusotras stundas pagāja nemanāmi.

Vēlāk mūsu aizraujoša ekskursija turpinājās bērnu centrā “Zeimuls’’. Priecīgi ir Rēzeknes bērni, jo viņiem ir tik moderns, skaists centrs, kurš piedāvā tik lielas iespējas savas spējas attīstībai! Bet Lāču pamatskolas bērni ir priecīgi, jo apmeklēja centru, apskatīja  vairākas zīmējumu izstādes, uzzināja cik daudz pulciņu ir centrā, vēroja centra stāvu krāsas, un paša centra augšā atklātā laukumā bērnus sagaidīja pārsteigums (bet par to nestāstīsim, lai katrs, kas apmeklēs centru, izbaudītu pārsteigumu pats).

Ekskursijas pēdējā aktivitāte bija radoša darbnīca ar amatnieku Mihailu. Mihails pastāstīja bērniem par savu darbu un iemācīja pareizi strādāt ar mālu. Liels paldies Mihailam un Laurai par darbnīcu un izzinošas ekskursijas organizāciju! No ekskursijas atgriežamies priecīgi, ar paštaisītiem suvenīriem un ar dāvanām no Mihaila.

Fotogalerija

Jeļena Ovčiņņikova