Lāču pamatskolas skolēni Rīgā

10. aprīļa rītā plkst. 7:00, mēs 4., 5. un 6. klases skolēni, devāmies ar mūsu klases audzinātājām „Latvijas Skolas soma” iniciatīvas ietvaros ekskursijā uz Rīgu. Mums bija iespēja redzēt trīs kultūrvēsturiskus objektus. Mūsu aizraujošais ceļojums sākās Latvijas Nacionālās bibliotēkas apmeklēšanu. Bibliotēkā mūs sadalīja pa grupām, lai mēs izpildītu Orientēšanās spēles uzdevumus. Katrai no grupām tika dota darba lapa ar uzdevumiem atminēt burtus, lai beigās izveidotos teikums. Par savu veikumu mēs saņēmām nelielas balviņas – konfektes. Mēs devāmies ekskursijā pa bibliotēkas 8 stāviem un meklējām atbildes uz jautājumiem. Mums tas ļoti patika, tas bija aizraujoši un interesanti. Mūs sajūsmināja Dainu skapis. Pirmajā stāvā bija interaktīvā telpa, kurā varējām lasīt grāmatu fragmentus un vienlaikus noskatīties filmu fragmentus.

Tālāk  mēs devāmies kājām pāri Akmens tiltam uz Vecrīgu, kur atrodas Melngalvju nams. Mūs sagaidīja divi jauki gidi, tērpti senos tērpos. Mēs atkal bijām sadalīti divās grupās un devāmies ekskursijā pa Melngalvju namu. Mēs bijām pārsteigti uzzinot, ka šajā namā pulcējās, jauni un neprecēti vācu tirgotāji. Šajā namā ir ļoti skaistas zāles, kurās notika viesības un dzīres. Tāpat mēs uzzinājām, ka nesen šeit uzturējās Latvijas prezidents, kamēr Rīgas pils tika atjaunota pēc ugunsgrēka. Melngalvju namu ar vizīti pagodināja Lielbritānijas karaliene. Nams ir ļoti grezns, tajā ir daudz sudrablietu un gleznu. Ļoti skaists ir griestu gleznojumi, kuriem ir simboliska nozīme. Pēc ekskursijas mēs iegājām suvenīru veikaliņā un nopirkām suvenīrus.

Savu ceļojumu Rīgā mēs noslēdzām ar Latvijas Nacionālās operas un baleta ēkas apmeklējumu. Pie LNOB mūs viesmīlīgi sagaidīja ekskursijas vadītāja. Sākumā mēs devāmies uz garderobi, kur nejauši satikām operas solisti Eviju Martinsoni. Ekskursijas gaitā varēja dzirdēt, ka kāds dzied, bet diemžēl dziedātājus redzēt  nevarējām. Mums bija iespēja ielūkoties Lielajā zālē, kurā tobrīd uzstādīja gaismas baleta izrādei. Līdz ar to gaisma bija tikai uz skatuves un pašu zāli mēs redzēt nevarējām. Tad mēs devāmies uz baleta telpu, kurā notiek visi deju mēģinājumi. Tik daudz spoguļu! Mēs arī izmēģinājām savas spējas baletā. Tad devāmies uz Mazo zāli, kura atrodas LNOB piebūvē  – jaunajā ēka. Šeit arī notiek izrādes un koncerti. Šī zāle salīdzinājumā ar Lielo zāli nav grezna. Pēc Mazās zāles apmeklējuma, mums bija iespēja atrasties uz  skatuves, tas bija kolosāli. Pēc tā kad tika ieslēgta gaisma zālē, mēs varējām apbrīnot  cik tā ir grezna un apzeltīta. Mūs sajūsmināja brīnumskaista lustra zāles vidū.

Mums ļoti viss patika, gan „kvests” bibliotēkā, gan ekskursija Melngalvju namā un Latvijas Nacionālājā operā un baletā. Pēc ekskursijas mēs iegriezāmies ieturēties ātrajās uzkodās „Hesburger”, bet nu bija jādodas autobusā, lai atgrieztos mājās.  Ekskursija bija aizraujoša, interesanta un arī deva mums jaunas zināšanas. Mēs labprāt dotos šādā ekskursijā vēlreiz!

FOTOGALERIJA