Lāču pamatskolas skolēnu ekskursija uz Krievu namu

16. martā pavasara brīvdienās Lāču pamatskolas 5.-6. klases skolēniem bija iespēja doties izzinošā ekskursijā. Kopā ar krievu valodas skolotāju Nadeždu Ponleitneri viņi apmeklēja Daugavpils Krievu namu, kas pārsteidza ar divos stāvos izvietotām krievu tautas lietišķās mākslas bagātību kolekcijām.

Skolēni priecājās par iespēju iepazīt ko jaunu. Mācību ekskursija sākās ar skaistu trauku izstādes “Gžeļ’ apmeklēšanu. Skolēni arī aplūkoja pārējo Krievu nama ekspozīciju. Viņi uzzināja par krievu etnogrāfisko ornamentu sieviešu tautas tērpā.

Skolēniem bija iespēja uzzināt interesantus un mazāk zināmus vēsturiskus faktus par krievu tautas kultūru un tradīcijām. Ar lielu ieinteresētību skolēni apskatīja visas Krievu nama izstādes un izstādītos apskatei eksponātus.

Krievu namā ekskursijas laikā skolēni varēja ne tikai apskatīt dažādus eksponātus, bet arī padzert augļu tēju ar cepumiem pie patvāra.

Tā bija lieliska ekskursija ar daudz dažādiem piedzīvojumiem, interesantas informācijas ieguvi un jauku kopā pavadīšanas brīvdienas laiku ar klasesbiedriem.

Laiks krievu namā pagāja radošā gaisotnē. Priecēja skolēnu interese uzzināt par kultūru un citas tautas tradīcijām, pozitīvais noskaņojums, kulturāla uzvedība ekskursijas laikā. Skolēni mājās atgriezās ar pamatīgu zināšanu un emociju bagāžu.

 Nadežda Ponleitnere