Lielā pavasara talka Naujenes pamatskolā

Aprīlis ir ne tikai ne tikai ziedēšanas un putnu dziedāšanas laiks. Tas ir arī  laiks, kad jūtama cilvēku rosība, jo šo mēnesi sauc par sakopšanas mēnesi, kad vēlamies, lai vide, kurā dzīvojam, ir tīra un kārtīga. Tieši aprīlī visā Latvijā  –  pilsētās un laukos – notiek apkārtnes sakopšanas talkas. Atbalstot Latvijas Lielo talku, Naujenes pamatskolas saime arī talkoja. Šajā dienā ikvienam audzēknim bija iespēja pielikt savu roku, lai kāds mūsu skolas un tās teritorijas stūrītis būtu tīrāks un sakoptāks, tāpēc visu klašu skolēni un audzinātāji piedalījās skolas un tai blakus esošās teritorijas sakopšanā.

Tā kā skolas un tai blakus esošā teritorija ir liela, tad katrai klasei tika ierādīta konkrēta teritorija. Šajā dienā tika sakoptas mūsu pagasta ceļmalas. Tas bija sākumskolas skolēnu uzdevums. Dažas no tām bija kļuvušas ļoti bēdīgas, jo pudeles, skārdenes, maisiņi un citi mēsli bija sakrājušies un izskatījās ļoti neglīti. Mūsu skolas čaklie talcinieki bija nolēmuši pieteikt netīrumiem karu. Katram talkotājam līdzi bija paņemti darba cimdi, kā arī viņi tika ekipēti ar kārtīgu maisu.

Savukārt vecāko klašu skolēni čakli strādāja ciematā – sakopa ne tikai ceļmalas, bet arī sakārtoja teritoriju ap veco skolas ēku, rūpīgi izretināja un iztīrīja krūmus gar ceļa malu un pieturu.

Pēc padarītā darba bija patiess gandarījums gan par tīrajām ceļmalām, gan par sakārtoto skolas teritoriju. Un vēl – bija ļoti labi visiem kopā pastrādāt.

Liels paldies visiem par darbošanos un skolas apkārtnes sakopšanu! Ja katrs paveiks kaut nedaudz un aizdomāsies, vai ir labi zemē nomest papīrus vai plastmasas pudeles, un tomēr to nedarīs, tad mūsu apkārtne kļūs skaistāka un jaukāka!

Fotogalerija