Lielais rudens pārgājiens Naujenes pamatskolā

Kamēr saule ne tikai spoži spīd, bet arī silti silda, 11. septembrī visi skolas skolēni devās pārgājienā. Došanās pārgājienos mācību gada sākumā ir tradīcija, ko kopj lielākā daļa skolu Latvijā, jo šāds pārgājiens ir lielisks veids, kā pēc vasaras brīvlaika veicināt klases kolektīva saliedētību.

Lai izdotos labs pārgājiens, ir vajadzīgs labs laiks, labs garastāvoklis un azarts. Šajā diena tas viss bija, tāpēc noskaņojums bija lielisks, azarta – pārpārēm un arī pārgājiens visām klasēm bija izdevies lielisks. Katra klase izvēlējās savu maršrutu.

 jau ierasts, lielākā daļa klašu devās uz Naujenes pagasta skaistākajām vietām. Sākumskolas skolēni apmeklēja Naujenes novadpētniecības muzeju, kur viņus jau gaidīja laipnie un zinošie muzeja darbinieki. Visi apmeklēja muzeja ekspozīcijas, papildināja savas zināšanas vēsturē,  iepazinās ar tēlnieces Valentīnas Zeiles daiļradi. Vecā latgaliešu mājā skolēni apskatīja etnogrāfijas ekspozīciju “Skovorda, ļižeika, kačerāgs i citi štrumenti”. Par saulaino un silto rudeni priecājās Juzefovas parkā.

5. un 7. klases skolēni devās uz Dinaburgu, kur ne tikai atpūtās, bet vārīja putru, zupu, cepa desiņas, kartupeļus t.i., praktiski apguva un atkārtoja dažas iemaņas, kuras nepieciešamas, dodoties pārgājienā. Protams, spēlēja dažādas saliedēšanās spēles , ķēra zivis, daži pat pamanījās uzdejot un vienkārši atpūtās.

6. klases skolēni nolēma šajā dienā izpētīt Naujenes gravas, dabu un atpūsties pie Daugavas. Arī te tika spēlētas spēles, ceptas desiņas, kalti plāni jaunajam mācību gadam.

Vistālāk ceļojumā devās 8. klases skolēni, jo viņus klases audzinātāja aizveda uz Līksnas parku, kas ir interesants, savdabīgs un ļoti izklaidējošs.  Skolēni izgāja atpūtas taku, izšūpojās lielajās Lieldienu šūpolēs, pabija  civilizētos “džungļos” un pat pasēdēja “vigvamā”. 

Savukārt 9. klases skolēni apskatīja Naujenes apkārtni no Vasargelišķu skatu torņa un vēlreiz pārliecinājās par Latgales dabas skaistumu. Protams, ka  noslēgumā notika pikniks, kura laikā visa klase sapulcējās pie ugunskura.

Atpakaļceļā uz mājām daži jau plānoja jaunu pārgājienu. Pārgājienu diena izvērtās par aizraujošu saliedēšanās aktivitāti, kas sniedza enerģiju un prieku jaunajam mācību gadam. Paldies visiem par jaukiem iespaidiem!

FOTOGALERIJA